Koncert Bożonarodzeniowy zespołu „Na cały Głos” w Pelplinie

Dodano przez Redaktor, 5 stycznia 2018 w Będzie się działo, Kultura, Ogólne, Ogłoszenia
0

Koncert  Bożonarodzeniowy zespołu „Na cały Głos” w Pelplinie

W niedzielę, 14 stycznia 2018 r., o godz. 19.00 w bazylice katedralnej w Pelplinie odbędzie się Koncert Bożonarodzeniowy. Wydarzenie muzyczne przygotowuje wokalno – instrumentalny zespół „Na cały Głos”. Grupa młodych muzyków od 6. lat działa przy Radiu Głos w Pelplinie. Jest to jedyna tego typu wspólnota działająca przy katolickiej rozgłośni w Polsce.

Tym razem w pelplińskiej katedrze zabrzmią najpiękniejsze kolędy, pastorałki i współczesne utwory świąteczne. Wszystkie opracowania muzyczne są przygotowane w zupełnie nowych aranżacjach. Partie chóralne przygotowała Agata Hoduń, a jej brat Jacek Hoduń zajął się instrumentalizacją utworów. Tradycją koncertów „NcG” w bazylice katedralnej jest specjalnie przygotowywane efekty świetlne, aby wydobyć i zachwycić pięknem pocysterskiej świątyni.

Utwory muzyczne będą przeplatane narracją słowną, aby razem stworzyć przejmującą opowieść Bożonarodzeniową o Bogu, który z miłości do człowieka stał się jednym z nas. Jak podkreśla opiekun zespołu ks. Zbigniew Gełdon: „Przez treści wydobyte z kolęd i z współczesnych utworów świątecznych, chcemy wzbudzać
w sobie i w naszych słuchaczach wiarę.”

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

https://www.youtube.com/watch?v=roTtclQezOA

Spot-ncg-koncert-koled-2018.01.14