Kolejne umowy o dofinansowanie unijnych inwestycji podpisane

Dodano przez Administrator, 13 listopada 2012 w Ogólne
0

Wczoraj (12 listopada) w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego odbyła się uroczystość podpisania umów o dofinansowanie dla beneficjentów, którzy w bieżącym roku złożyli prawidłowe i dobrze ocenione wnioski w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wśród kilkunastu włodarzy z terenu Województwa Pomorskiego zaproszonych przez Marszałka Mieczysława Struka, znaleźli się Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Andrzej Stanuch oraz Skarbnik Gminy Pelplin Maria Sławińska.

Ostatnio rozstrzygnięte konkursy pozwolą na realizację 163 projektów z łączną kwotą dofinansowania wynoszącą około 43 mln zł. Spośród wybranych do realizacji, Gmina Pelplin będzie realizowała aż 3 zadania. Pierwsze w ramach działania „Podstawowe usługi dla ludności i gospodarki wiejskiej” to największy w tym rozdaniu projekt dotyczący kompleksowej przebudowy targowiska miejskiego w Pelplinie. Według kosztorysu inwestorskiego, nowoczesne targowisko będzie kosztowało około 3,8 mln zł, dofinansowanie wyniesie maksymalną przewidzianą w konkursie kwotę 1 mln zł, a zadanie zostanie zakończone najpóźniej w czerwcu 2015 r.

Pozostałe dwa projekty dotyczą działania „Odnowa i rozwój wsi” i będą realizowane w Janiszewie i Rajkowach. Ten pierwszy dotyczy budowy Centrum Kultury za około 500 tys. zł przy dofinansowaniu wynoszącym 340 tys. zł. Przewidziany termin zakończenia inwestycji to czerwiec 2014 r. Z kolei w Rajkowach przy świetlicy wiejskiej powstanie skwer rekreacyjny o wartości około 150 tys. zł i dofinansowaniu 92 tys. zł. Skwer w Rajkowach ma zostać oddany do użytkowania także nie później niż w czerwcu 2014 r.

Warto wspomnieć, że w bieżącym roku zostały zakończone 3 inwestycje współfinansowane ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Mieszkańcy naszej gminy mogą korzystać ze skateparku w Rożentalu, kompleksu boisk w Rajkowach oraz Centrum Kultury w Rudnie. Oprócz podpisanych wczoraj umów na realizację 3 kolejnych projektów, na realizację oczekuje także planowany do budowy skwer w Kulicach.

Logo

(RTI)

 

 

About the Author

AdministratorView all posts by Administrator