Kociewskie specjały na talerzu i w… Internecie

Dodano przez Administrator, 12 grudnia 2011 w Ogólne
0

10 grudnia 2011 r. w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Kociewskie specjały na talerzu i w Internecie – popularyzacja regionalnej kuchni poprzez stworzenie strony internetowej, organizowanie przedsięwzięć edukacyjnych i warsztatowych.

Spotkanie było również dobrą okazją do świętowania jubileuszu 5-lecia Stowarzyszenie Kociewskie Forum Kobiet, które skupia w swoich szeregach przedstawicielki KGW powiatu tczewskiego. Celem Stowarzyszenia jest aktywizacja i integracja mieszkańców, dbałość o kulturę, tradycje i dziedzictwo kulturowe oraz szerzenie kultury kulinarnej.

W programie sobotniego wydarzenia znalazła się prezentacja działań projektowych i nowej strony internetowej www.kuchnia.kociewie.eu, pokaz w wykonaniu Mistrza i II Vice Mistrza Polski w Carvingu, dobre praktyki promocji kociewskiej kuchni oraz przemówienia zaproszonych gości, w tym także podziękowania za dotychczasową współpracę oraz życzenia dalszych sukcesów, które w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Andrzeja Stanucha przekazała Nina Wilkos – Kierownik Referatu ds. Promocji i Informacji Urzędu Miasta i Gminy Pelplin.

Całość dopełnił występ Chóru Deesis z Zespołu Szkół Katolickich w Tczewie oraz występ zespołu tanecznego „Psiotrowe dziewuchy” z Morzeszczyna.

(RPI)