Kociewskie Forum Kobiet w TVP Info

Dodano przez Redaktor, 13 maja 2014 w Ogólne
0

Panie z Rajków, Rudna, Lignów Szlacheckich i Pelplina z gminy Pelplin oraz z Lipiej Góry gmina Morzeszczyn wczesnym rankiem dnia 4 maja 2014 r. wyruszyły do Sopotu, aby uczestniczyć w programie na żywo „Poranek z TVP Info”.

Gospodarz programu redaktor Sławomir Siezieniewski rozmawiał o zmianach jakie zaszły w Polsce przez 10 lat członkostwa w Unii Europejskiej. Do zmian tych przyczyniło się także Kociewskie Forum Kobiet realizując różne unijne projekty. Jednym z nich była „Akademia Tradycji Kociewskich. Beneficjentki tego projektu, obecne w plenerowym studiu programu pt. „Poranek z TVP Info” usytuowanym na sopockim Molo opowiadały o umiejętnościach, które zdobyły uczestnicząc w warsztatach haftu, florystyki, kulinarnych, przedsiębiorczości, ekonomii społecznej, wykładach etnograficznych.

Barwna grupa pań w regionalnych strojach oraz kram z rękodziełem, haftami kociewskimi i regionalnymi potrawami rozweselały ten mroźny, acz majowy poranek z zachmurzonym niebem. Widokowi temu nie oparł się  min. znany prezenter pogody Jarosław Kret, któremu zasmakowała nasza kociewska szarlotka. Zachwyciła go także mapka Kociewia z wklejkami ciekawych miejsc regionu, o których opowiadał widzom programu relacjonując i zapowiadając pogodę na najbliższe majowe dni.

Projekt „Akademia Tradycji Kociewskich” realizowany przez Kociewskie Forum Kobiet w partnerstwie z Powiatem Tczewskim współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków z Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestniczyło 40 pań w wieku 40+ z czterech gmin powiatu tczewskiego. Inne projekty dofinansowane ze środków Unii Europejskiej to: „Integracja kobiet na wsi”, „Kociewskie specjały na talerzu i w internecie”, „Na cztery fajerki”

(KG)