Kociewska Wystawa gołębi rasowych i drobiu ozdobnego

Dodano przez Administrator, 9 stycznia 2012 w Ogólne, Wydarzenia
0

W miniony weekend, 7-8 stycznia 2012 r., w Zespole Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie, odbyła się Kociewska Wystawa gołębi rasowych i drobiu ozdobnego. Głównym organizatorem wystawy był Pelpliński Związek Hodowców Gołębi Rasowych i drobiu Ozdobnego. Patronat nad wydarzeniem sprawowali Andrzej Stanuch Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin, Józef Puczyński Starosta Tczewski oraz Leszek Burczyk Starosta Starogardzki.

Możemy uznać, że odnieśliśmy sukces – mówi Krzysztof Lubawski, sekretarz wystawy – udało nam się pozyskać blisko 80 wystawców, którzy łącznie zaprezentowali ok. 50 ras ptactwa w tym było blisko 1000 ptaków, co zdecydowanie podniosło rangę wydarzenia. Bez wątpienia nie możliwe byłoby to bez ogromnego zaangażowania członków Związku na czele z komisarzem wystawy Mirosławem Gładykowskim oraz prezesem Związku Janem Walkiewiczem.

Oprócz wystawy i giełdy gołębi rasowych oraz drobiu ozdobnego, miał miejsce konkurs, którego wyniki zaprezentowane zostały na niedzielnym podsumowaniu i wręczeniu pucharów.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zapraszamy na kolejną wystawę już za rok.