Kociewie z ofertą dla Torunia

Dodano przez Redaktor, 13 kwietnia 2016 w Kultura, Ogólne, Ogłoszenia
0

W weekend 9-10 kwietnia br. odbyły się kolejne Targi Turystyczne „Wypoczynek”. Na tę edycję Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE zebrała regionalną reprezentację, którą tworzyły: Starostwo Powiatowe w Tczewie, Urząd Miasta i Gminy Gniew oraz Grodzisko Owidz.

LOT KOCIEWIE koordynowała całość wspólnego wyjazdu oraz zaprezentowała nowe materiały promocyjne. Swoją premierę miały: „Niezbędnik turysty” (informator o wszystkich atrakcjach regionu), „Kalendarz imprez 2016”, a także „Tczew – oferta dla grup zorganizowanych i turystów indywidualnych”.

 - Przywieźliśmy mapy i przewodniki rowerowe oraz kajakowe, katalog ofert agroturystycznych, mapy atrakcji, zestaw aktualnych wydarzeń, propozycję ofertową Tczewa, a na dodatek broszurę „Kociewie na talerzu”, gdyż istotną częścią targów był Toruński Festiwal Smaków. Na rozsmakowanie się w konwersacji z gośćmi-klientami naszego stoiska częstowaliśmy ich korzennymi fefernuskami i wytrawną nalewką z aronii – mówi Jarosław Wojciechowski z Biura LOT KOCIEWIE.

 Asortyment tematyczny wydawnictw promocyjnych był odpowiedzią na wszystkie potrzeby toruńskich turystów. A co ich szczególnie interesowało?

- Popularność mody na zdrowy styl życia i aktywny sposób spędzania wolnego czasu przybiera na sile. Widzimy to wokół siebie popołudniami, a potwierdzeniem tego faktu są zapytania turystów o trasy rowerowe i ofertę spływów kajakowych. Rodzice przez sport i rekreację wychowują dzieci, a co za tym idzie poszukują propozycji familijnych – mówi Magdalena Olszewska ze Starostwa Powiatowego w Tczewie.

Odpowiedzią na powyższe były te części kociewskiego stoiska, które obsadziły Miasto i Gmina Gniew ze swoim zamkiem oraz Grodzisko Owidz.

- Popularność naszego stoiska była naprawdę duża, co świadczy o prawdziwej atrakcyjności Gniewu i Kociewia. Uwagę odwiedzających przyciągał również nasz konkurs, w którym nagrodami głównymi, obok drobnych gadżetów promocyjnych, były vouchery zamku w Gniewie ufundowane przez spółkę Hotel Zamek Gniew – podkreśla Magdalena Frost-Guz z Urzędu Miasta i Gminy Gniew.

Cały region Kociewie stał się bardziej dostępny komunikacyjnie dla turystów. „Turystyczny szlak” autostrady A1 zmienił pozytywnie rzeczywistość dla kilku ważnych kociewskich atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest właśnie Grodzisko Owidz.

- Jestem przekonana, że rodzinny wypad z Torunia, czy z innych części województwa kujawsko-pomorskiego do Owidza, to doskonały pomysł dla rodzin i wycieczek zorganizowanych. Pierwsze śniadanie jeszcze w domu: w Toruniu, Bydgoszczy lub Inowrocławiu, a drugie to już podczas korzystania z atrakcji, które oferuje nasze Grodzisko – zachęca jego dyrektor, Magdalena Cholewa.

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE, pomysłodawca a także koordynator wyjazdu, z radością i zadowoleniem wspomina kolejny promocyjny wyjazd Kociewia i już przygotowuje się do kolejnej imprezy wystawienniczej – tym razem w Łodzi.