Kanonizacja Jana Pawła II

Dodano przez Redaktor, 25 kwietnia 2014 w Ogólne
1

Już w najbliższą niedzielę 27 kwietnia polski papież Jan Paweł II oraz Jan XXIII zostaną włączeni w poczet świętych. Główne uroczystości kanonizacyjne odbędą się w Watykanie, jednak także w Pelplinie przygotowano specjalną propozycję. W Wigilię kanonizacji Jana Pawła II (26.04) odbędzie się uroczyste czuwanie wieczorne w Bazylice Katedralnej w Pelplinie – w miejscu, gdzie 15 lat temu modlił sięł Ojciec Święty, a obecnie przechowywane są  jego relikwie.

Sobotnie czuwanie modlitewne które rozpocznie się o godz. 21:00 animować będą połączone zespoły młodzieżowe: Na cały Głos o Quo vadis. W programie przewidziano: montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów Collegium Marianum, różaniec, Adorację Najświętszego Sakramentu, piosenki papieskie. Około północy zebrani przejdą w procesji światła na Górę Jana Pawła II, gdzie 6 czerwca 1999 r. papież odprawił Mszę św.

Zachęcamy do wspólnego świętowania kanonizacji bł. Jana Pawła II.

Jako że rok 2014 ustanowiony został Rokiem Jana Pawła II w Gminie Pelplin, zachęcamy do śledzenia na bieżąco wydarzeń odbywających się w ramach ustanowionego roku. Kalendarz wydarzeń dostępny jest <tutaj>