IX ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

Dodano przez Redaktor, 23 listopada 2015 w Będzie się działo, Ogólne, Ogłoszenia
0

Caritas Diecezji pelplińskiej już po raz dziewiąty organizuje Zbiórkę Żywności.

Zbiórka ta za ma na celu  pozyskanie artykułów spożywczych, które wejdą w skład świątecznych paczek przekazywanych wszystkim potrzebującym. Chcąc pomóc pamiętajmy, iż produkty te powinny posiadać długi termin przydatności do spożycia,  powinny być także łatwe w przechowywaniu. Przykładowe produkty: mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze, itp.

Caritas planuje przeprowadzenie zbiórek w centrach handlowych i sklepach spożywczych na poziomie lokalnym, które wyrażą zgodę na jej przeprowadzenie. Nawiązanie współpracy i otrzymanie zgody na przeprowadzenie zbiórki w innych sieciach handlowych i sklepach – poza BIEDRONKĄ i POLOMARKETEM, pozostaje w gestii Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas.

W imieniu Caritasu prosimy, aby do 20 listopada przekazać do centrali Caritas w Pelplinie (mailem: pelplin@caritas.pl, pocztą, telefonicznie – 58/536-15-31 lub osobiście) dane osób (imię, nazwisko, telefon), które będą koordynatorami zbiórki w danej miejscowości. Dostarczenie powyższych informacji jest warunkiem wyrażenia zgody Caritas na przeprowadzenie zbiórki w danym rejonie i zgłaszanej placówce handlowej. Tylko te zespoły, które zgłoszą do diecezjalnej Caritas chęć przyłączenia się do „zbiórki”, otrzymają materiały promocyjne (plakaty, identyfikatory, ulotki, koszulki, itp.).

Serdecznie zachęcamy do przyłączenia się do zbiórki, bowiem warto pomagać innym.

Sprawozdania z przeprowadzonych zbiórek prosimy składać do 16 grudnia 2015 r. (mailowo, pocztą lub osobiście). Formularz sprawozdania jest dostępny na naszej stronie w zakładce „Ogłoszenia/do pobrania”.