IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

Dodano przez Administrator, 4 października 2013 w Ogólne, Sport, Szkoły
0

Dziewczęta i chłopcy grający jako Wisełka Walichnowy rywalizowali w IV Turnieju Orlika O Puchar Premiera Donalda Tuska organizowanym przez Szkolny Związek Sportowy. Po rozegraniu trzech etapów eliminacyjnych zarówno dziewczęta jak i chłopcy dotarli do Finału Wojewódzkiego, który odbył się w Kwidzynie 2 października.

W kategorii dziewcząt wystąpiły w nim 4 zespoły (gały systemem „każdy z każdym”) a wśród chłopców 8 drużyn podzielonych na dwie grupy. Po dwa najlepsze z każdej z nich awansowały do półfinałów.

Dziewczęta spisały się świetnie – wygrały dwa spotkania i po zaciętym meczu przegrały ze zwyciężczyniami całego turnieju drużyną GOSRiT Luzino ( ekipa złożona z dziewcząt Kadry Pomorza). Przypomnę, że ta grupa dziewcząt z Walichnów w trzecim kolejnym turnieju rangi wojewódzkiej w tej kategorii wiekowej staje na podium. Dziewczynki zdobyły brąz w Turnieju Z Podwórka na Stadion O Puchar Tymbarku (2012), srebro w Turnieju im. Marka Wielgusa (2013) i kolejne srebro we wczorajszym turnieju.

Chłopcy awansowali do półfinału z pierwszego miejsca w grupie. Po pierwszej połowie prowadziliśmy z SP 2 Kartuzy 2:0 ale w drugiej straciliśmy 3 bramki w 4 minuty (!) Chłopcy stanęli – jakby odcięło im „prąd”. Po tej porażce w meczu o brąz zabrakło wiary i motywacji. Przegraliśmy z Prabutami z którymi w fazie grupowej gładko wygraliśmy 4:0. W meczu finałowym SP 2 Kartuzy pokonała SP 9 Rumia po dogrywce 1:0 – w regulaminowym czasie gry padł wynik bezbramkowy.

Poniżej prezentujemy całą rywalizację – od pierwszych turniejów eliminacyjnych na finale kończąc.

„IV Turniej Orlika” o Puchar Premiera Donalda Tuska
Dziewczęta rocznik 2002/2003

Eliminacje gminno – powiatowe
Subkowy – 05.09.2013r.
Wyniki spotkań
Wisełka Walichnowy – UKS Subkowy 8 : 0
Edyta „Edzia” Kowalska – 1
Karina Bańczak – 1
Julka Wojnowska – 2
Oliwia Aronowska – 4

Wisełka Walichnowy – SP Mała Słońca 5 : 1
Edyta „Edzia” Kowalska – 2
Julka Wojnowska – 2
Marta Chęcińska – 1
Tabela końcowa turnieju

Wisełka Walichnowy 6 pkt 13 : 1
SP Mała Słonca 1 4 : 8
UKS Subkowy 1 3 : 11

I etap eliminacji wojewódzkich
Trąbki Wielkie – 20.09.2013r.

Wyniki spotkań
Wisełka Walichnowy – SP Somonino 2 : 0
Edyta Kowalska – 1
Oliwia Aronowska – 1

Wisełka Walichnowy – SP Trąbki Wielkie 7 : 0
Edyta „Edzia” Kowalska – 3
Oliwia Aronowska – 2
Marta Chęcińska – 1
Karina Bańczak – 1

Tabela końcowa turnieju
Wisełka Walichnowy 6 pkt 9 : 0
SP Trąbki Wielkie 3 4 : 8
3. SP Somonino 0 1 : 6

Półfinał wojewódzki
Pruszcz Gdański – 26.09.2013r.

Wyniki spotkań
Wisełka Walichnowy – UKS Nowy Staw 4 : 2
Edyta „Edzia” Kowalska – 1
Oliwia Aronowska – 2
Nikola Szafrańska – 1 ( pierwsza bramka w reprezentacji )

Wisełka Walichnowy – SP 2 Pruszcz Gdański 1 : 0
Oliwia Aronowska – 1
Wisełka Walichnowy – GOSRiT Luzino 0 : 1

Tabela końcowa turnieju

1. GOSRiT Luzino 9 pkt 11 : 2
Wisełka Walichnowy 6 5 : 3
UKS Nowy Staw 3 10 : 10
4. SP 2 Pruszcz Gd. 0 0 : 11

Dwa pierwsze zespoły uzyskały awans do finału wojewódzkiego.

Finał Wojewódzki
Kwidzyn – 02.10.2013r.

Wyniki spotkań
Wisełka Walichnowy – SP Jezierzyce 4 : 0
Edyta „Edzia” Kowalska – 3
Oliwia Aronowska – 1

Wisełka Walichnowy – Prometeusz Tuchomie 2 : 1
Edyta „Edzia” Kowalska – 2

Wisełka Walichnowy – GOSRiT Luzino 1 : 3
Edyta „Edzia” Kowalska – 1

Tabela końcowa turnieju
1. GOSRiT Luzino 7 pkt   9 : 3
Wisełka Walichnowy 6   7 : 4
Prometeusz Tuchomie 3    6 : 7
SP Jezierzyce 1    1 : 9

Wisełka Walichnowy: Edyta Kowalska, Oliwia Aronowska, Karina Bańczak, Julia Wojnowska, Nikola Szafrańska, Justyna Lis, Wiktoria Skonieczna, Ola Skonieczna, Marta Chęcińska (wszystkie SP Małe Walichnowy), Martyna Tryka (SP Mała Słońca).

„IV Turniej Orlika” o Puchar Premiera Donalda Tuska
Chłopcy rocznik 2002/2003

Eliminacje gminno – powiatowe
Subkowy – 09.09.2013r.

Wyniki spotkań grupowych
Wisełka Walichnowy – Subkowy II 7 : 0
Dawid Gdaniec – 2
Natan Waśniewski – 4
Oskar Dworakowski – 1

Wisełka Walichnowy – Subkowy III 6 : 1
Łukasz Tomczyk – 1
Dawid Gdaniec – 2
Bartosz Obremski – 3

Półfinał

Wisełka Walichnowy – SP Mała Słońca 10 : 0
Łukasz Tomczyk – 2
Dawid Gdaniec – 2
Oskar Dworakowski – 2
Natan Waśniewski – 4

Finał

Wisełka Walichnowy – Subkowy I 2 : 0
Natan Waśniewski – 1
Dawid Gdaniec – 1

Tabela końcowa turnieju
Wisełka Walichnowy
Subkowy I
SP Subkowy II
SP Mała Słońca
SP Subkowy III
SP Subkowy IV

I etap eliminacji wojewódzkich
Tczew – 20.09.2013r.

Wyniki spotkań
Wisełka Walichnowy – SP 12 Tczew 2 : 1
Natan Waśniewski – 2

Wisełka Walichnowy – Sokół Zblewo 4 : 1
Dawid Gdaniec – 1
Natan Waśniewski – 3

Tabela końcowa turnieju
1. Wisełka Walichnowy
2. SP 12 Tczew
3. Sokół Zblewo

Półfinał wojewódzki
Tczew – 27.09.2013r.

Wyniki spotkań
Wisełka Walichnowy – Huragan SP Prabuty 1 : 2
Natan Waśniewski – 1

Wisełka Walichnowy – SP 77 Gdańsk 3 : 0
Dawid Gdaniec – 1
Natan Waśniewski – 2

Wisełka Walichnowy – SP Marzęcino 14 : 0
Dawid Gdaniec – 6
Natan Waśniewski – 3
Łukasz Tomczyk – 3
Bartosz Obremski – 1
Miłosz Korkowski – 1

Tabela końcowa turnieju
1. Huragan SP Prabuty 9 pkt
2. Wisełka Walichnowy 6
3. SP 77 Gdańsk 3
4. SP Marzęcino 0

Dwa pierwsze zespoły uzyskały awans do finału wojewódzkiego.

Finał Wojewódzki „IV Turnieju Orlika”
O Puchar Premiera Donalda Tuska

Chłopcy rocznik 2002/2003
Kwidzyn – 02.10.2013r.

Wyniki spotkań grupowych
Wisełka Walichnowy – Huragan SP Prabuty 4 : 0
Natan Waśniewski – 2
Dawid Gdaniec – 2

Wisełka Walichnowy – SP 6 Kościerzyna 0 : 2

Wisełka Walichnowy – UKS Tęcza N. Wieś Lęborska 9 : 2
Dawid Gdaniec – 1
Natan Waśniewski – 5
Łukasz Tomczyk – 3

Półfinały
Wisełka Walichnowy – SP 2 Kartuzy 2 : 3
Natan Waśniewski – 1
Dawid Gdaniec – 1
SP 9 Rumia – Huragan SP Prabuty 3 : 1

Mecz o III miejsce
Wisełka Walichnowy – Huragan SP Prabuty 1 : 3
Dawid Gdaniec – 1

Finał
SP 2 Kartuzy – SP 9 Rumia 0 : 0 d. 1 : 0

Tabela końcowa turnieju
SP 2 Kartuzy
SP 9 Rumia
Huragan SP Prabuty
Wisełka Walichnowy

Zespół SP 2 Kartuzy wystąpi w finale krajowym, który odbędzie się w dniach 9-12 października w Warszawie.

Wisełka Walichnowy: Łukasz Tomczyk, Bartosz Obremski, Maciej Słomski, Kamil Giemza (wszyscy SP Małe Walichnowy), Dawid Gdaniec, Miłosz Korkowski, Oskar Dworakowski (wszyscy SP Piaseczno), Natan Waśniewski (SP Gniew).

Opiekun Krzysztof Rychlewski i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach składają serdeczne podziękowania dla Urzędu Miasta i Gminy Pelplin oraz Pana Sławomira Gdańca za zapewnienie transportu na zawody.