IV Regionalna Parafiada w Gminie Pelplin

Dodano przez Redaktor, 8 maja 2017 w Ogólne, Ogłoszenia, Sport, Szkoły
0

W dniach, 21- 23.04.2017 r. w Zespole Kształcenia i Wychowania Rudno odbyła się IV Regionalna Parafiada Dzieci i Młodzieży.
Było to już drugie wydarzenie, po Memoriale Piłkarskim im. Józefa Jońca, rozgrywane w tegorocznej edycji. W Rudnie rozegrano lokalny i integracyjny turniej tenisa stołowego, turniej siatkówki, unihokeja, badmintona, warcabowy i rzut lotkami. Łącznie w imprezie wystąpiło 117 zawodników z parafii Wielki Garc, Lignowy, Piaseczno, Wielkie Walichnowy i Starogardu. Zmagania dziewcząt i chłopców na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum mogły się odbyć dzięki wsparciu Gminy Pelplin i Stowarzyszenia Parafiada (MSiT).
Uczniowski Klub Sportowy „Tenisista” jako organizator dziękuje dyrekcji miejscowej szkoły i jej pracownikom za życzliwość i sprawne przeprowadzenie konkurencji. Wszyscy uczestnicy otrzymali poczęstunek i mieli zapewniony transport. Najlepszym drużynom i zawodnikom wręczono pamiątkowe puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.
Samorząd szkolny otrzymał puchar-wyróżnienie od Stowarzyszenia Parafiada,który został przekazany Panu Dyrektorowi Dariuszowi Jakubowskiemu.

Zakończenie regionalnej parafiady odbędzie się 18.06.2017 r. w Gniewie.

Poniżej prezentujemy najlepszych zawodników i fotografie z finalistami.

1. Lokalny turniej tenisa stołowego: finał A: Kamila Rybarska, Zuzanna Janakowska, Wiktoria Rybarska, Oliwier Lewandowski, Hubert Luchowski, Damian Gdaniec, finał B: Małgorzata Duszyńska , Wiktoria Gerowska, Mateusz Rybarski, Martyna Mrozińska, Julia Ochenkowska, Olga Nowopolska. Dla najmłodszych ( K.Jasnoch, N.Duszyńska) przygotowano wyróżnienia.

2. W turnieju integracyjnym rozegrano finał A i B. Miejsca medalowe przypadły Mariuszowi Wicenbachowi, Krzysztofowi Tarakanowi i Andrzejowi Mechlińskiemu w drugim – Januszowi Gerowskiemu, Miłoszowi Tarakanowi i Wojciechowi Gerowskiemu.

3. Badminton (zwycięzcy): Małgorzata Duszyńska, Wiktor Smoczyński, Kamila Rybarska,Karol Gdaniec.

4.Rzut lotkami: Wiktoria Gerowska, Oliwier Lewandowski, Wiktoria Rybarska, Błażej Seidowski.

5.Warcaby: Olga Gerowska, Mateusz Rybarski, Błazej Seidowski,Justyna Lis.