Informacja o projekcie „Z książką na start”

Dodano przez Redaktor, 3 listopada 2017 w Kultura, NGO, Ogólne, Ogłoszenia, Szkoły
0

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty  w Pelplinie dołączyła do projektu „Z książką na start” organizowanej przez Fundację Metropolia Dzieci.

Projekt „Z książką na start” jest skierowany do dzieci w wieku od 0 do 6 lat i ma na celu promocję czytelnictwa oraz zaproszenie Rodziców do spędzenia czasu wspólnego z dzieckiem w doborowym towarzystwie książki.

Zachęcamy rodziców i dzieci do odwiedzenia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pelplinie, by przyłączyć się do akcji „Z książką na start”.

Podczas pierwszej wizyty w bibliotece Młody Czytelnik  otrzyma Pakiet Startowy, a w nim Paszport Biblioteczny oraz  książkę w prezencie – Na dobry start!, W Paszporcie Bibliotekarz wbije pieczątkę po każdorazowej wizycie zakończonej wypożyczeniem minimum jednej książki. Po uzbieraniu 10 pieczątek otrzyma imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Więcej informacji o akcji można dowiedzieć się na www.zksiazkanastart.pl, www.biblioteka.pelplin.pl i na profilu FB biblioteki.

Akcja została objęta patronatem honorowym: Instytutu Książki, Biblioteki Narodowej, Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Marszałka Województwa Pomorskiego.

Projekt dofinansowany ze środka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Metropoli Dzieci, Województwa Pomorskiego, Polskiej Spółki Gazownictwa, Fundacji KGHM oraz Zakładu Wodociągu i Kanalizacji w Tczewie.

logo biblioteka pelplin3 logo_fundacja Z_ksiazka_na_start_LOGO_kolor