Informacja dot. odpadów komunalnych

Dodano przez Redaktor, 9 grudnia 2015 w Ogólne, Ogłoszenia
0

W związku z faktem, iż od 01 stycznia 2016r. nastąpi w Gminie Pelplin zmiana firmy, która wywozić będzie śmieci od mieszkańców, obecnie trwa wymiana pojemników na odpady. W pierwszej kolejności zabierane są pojemniki na plastik i szkło. Pozostają natomiast pojemniki na odpady zmieszane. Świadczącą dotychczas wymienione usługi firmę Starkom z Starogardu Gdańskiego zastąpi firma PUS z Kwidzyna.

Rozstawianie nowych pojemników przez firmę PUS powinno rozpocząć się w najbliższy weekend czyli w dniach 12-13 grudnia 2015r. W związku z powyższym prosimy mieszkańców, aby do tego terminu zbierali szkło i plastik w worki foliowe.

Aby nie narażać Państwa na dodatkowe koszty Straż Miejska do końca bieżącego tygodnia dostarczać będzie worki foliowe do tych posesji, gdzie zebrano już pojemniki. Worki można również odbierać w Urzędzie Miasta i Gminy w Pelplinie Plac Grunwaldzki 4, pok nr 4. Worki dostępne są również u sołtysów w poszczególnych wsiach oraz w administracji Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Dworcowej w Pelplinie

Przepraszamy za utrudnienia.