I runda rozgrywek IV ligi tenisa stołowego

Dodano przez Administrator, 20 grudnia 2011 w Ogólne, Sport
0

W sobotę 17 grudnia 2011 r. zakończyła się I runda rozgrywek IV ligi tenisa stołowego. UKS Gminy Pelplin gościł wicelidera tj. zespół ŻTS Kmiecin. Odmłodzona drużyna z Rudna nie liczyła w tym spotkaniu na sukces. Przewagę gości wykazały rezultaty I rundy, po której prowadzili  oni 3:1. Jedyny punkt dla UKS zdobył Darek Wycichowski.

Pierwszy pojedynek deblowy pary Wojtek Gerowski – Krzysztof Wałdoch zakończył się przegraną 0:3. W drugim zwycięstwo odnieśli Radek Żyła i  Darek Wycichowski. Dwupunktową przewagę gości zmniejszył Krzysztof Wałdoch. Następnie goście i gospodarze zdobywali punkty na przemian.

Kluczem do ewentualnego powodzenia okazał pojedynek lidera gości – Saka Sławomira z Darkiem Wycichowskim. Wygrał zawodnik gospodarzy 3:2. Wygrał również Radek Żyła i ,,zrobił” się remis 7:7. Następne dwa pojedynki wygrali zawodnicy ŻTS. Aby zremisować zawodnicy UKS musieli wygrać 2 ostatnie pojedynki – no i tak się stało. Najpierw kolejne zwycięstwo odniósł Darek Wycichowski. W ostatnim pojedynku o remisie decyduje zwycięstwo młodego Mateusz Wicenbacha z Rudna.

Punkty zdobywali:
Darek Wycichowski – 3,5
Radek Żyła  – 2,5
Krzysztof Wałdoch – 2
Mateusz Wicenbach – 1

(JJ)