Gwiazdy Sportu i telewizji wraz z Reprezentacją Polski Prezydentów i Burmistrzów zagrają w Pelplinie

Dodano przez Redaktor, 11 czerwca 2014 w Ogólne
4

Atrakcją VII Kociewskich Igrzysk Sportowych Osób Niepełnosprawnych Pelplin-Pomorze-Polska 2014 będzie mecz piłki nożnej pomiędzy Reprezentacją Gwiazd Sportu i Telewizji wraz z uczestnikami KISON a Reprezentacją Polski Prezydentów i Burmistrzów. Tego typu mecze stały się tradycją rozgrywanych od siedmiu lat Pelplińskich zawodów. W reprezentacji Gwiazd zagrają m.in. znani z serialu „M jak miłość” Rafał i Marcin Mroczek. To nie lada gratka zobaczyć braci bliźniaków razem. Na pelplińskich boiskach zobaczymy również Przemysława Cypryańskiego, który również zagrał w serialu „M jak Miłość” mającego na swoim koncie wiele znakomitych ról filmowych. Nowością w tym roku jest fakt, iż  Gwiazdy będą wspierane przez uczestników Igrzysk. W reprezentacji Prezydentów i Burmistrzów zagrają włodarze miast z całej Polski a wśród nich prezydent Sopotu Jacek Karnowski i z-ca burmistrza Pelplina Tadeusz Błędzki. Mecz rozpocznie się 12 czerwca 2014 r. (czwartek) na Stadionie Miejskim w Pelplinie o godz. 16.15.

Do tego czasu od samego rana będziemy mogli oglądać zmagania niepełnosprawnych sportowców z całego Pomorza. Zawody stały się wiodącą imprezą sportowa dla osób niepełnosprawnych na Pomorzu. W tym roku zobaczymy uczestników z 14 miast naszego regionu.

Należy dodać ze organizatorem całego przedsięwzięcia jest Caritas Diecezji Pelplińskiej wraz z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Pelplinie, a impreza jest dofinansowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie w ramach środków PFRON oraz przez Gminę Pelplin w ramach realizacji zadań publicznych.