Grupa Energa Głównym Sponsorem imprezy Mikołajkowej! | www.pelplin.pl

Grupa Energa Głównym Sponsorem imprezy Mikołajkowej!

Dodano przez Redaktor, 2 grudnia 2016 w Ogólne, Ogłoszenia
0

energa-sa-znak-uzupelniajacy-a-3kolorowy-inwersyjny-01

Informujemy, że Grupa Energa jest Głównym Sponsorem imprezy Mikołajkowej, która odbędzie się 6 Grudnia 2016 r. przy ulicy Pólko w Pelplinie.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych krajowych grup energetycznych. Ich podstawowa działalność obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną i cieplną. Jest jednym z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Zasila w energię elektryczną ponad 2,9 mln klientów indywidualnych i biznesowych. Eksploatuje ponad 182 tys. km linii energetycznych, 21,5 TWh energii dostarczonej w 2015 roku. Sieć dystrybucyjna Grupa Energa obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi około 24 proc. powierzchni kraju.

W 2015 roku Grupa Energa wyprodukowała 4,1 TWh energii elektrycznej w 59 obiektach wytwórczych m.in w elektrowni systemowej w Ostrołęce, 2 elektrociepłowniach, 47 elektrowniach wodnych, m.in. największej w Polsce hydroelektrowni we Włocławku, elektrowni szczytowo – pompowej w Żydowie oraz 5 farmach wiatrowych oraz 2 farmach fotowoltaicznych. Zainstalowana w elektrowniach Grupy moc jest generowana w zróżnicowanych źródłach energii, takich jak: węgiel kamienny, woda, wiatr i biomasa. Po 12 miesiącach 2015 roku 57% energii brutto Grupa wytworzyła z węgla kamiennego, 17% z wody, 15% z biomasy i 10% z wiatru.Całkowita moc elektryczna zainstalowana w elektrowniach Grupy wynosi ok. 1,4 GW z czego 41% stanowią OZE. W 2015 roku w Grupie zainstalowanych było 0,56 GW w odnawialnych źródłach energii, z których Grupa w wyprodukowała w ciągu całego 2015 roku 1,7 TWh energii elektrycznej brutto.

Na koniec I kwartału 2016 roku całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach Grupy wynosiła ok. 1,3 GW. W odnawialnych źródłach energii zainstalowanych było 0,58 GW, z których Grupa wyprodukowała 362 GWh energii elektrycznej brutto.

Skala działalności sprawia, że Grupa Energa jest też jednym z największych polskich pracodawców, zapewniającym bezpieczne miejsce pracy i rozwoju ok. 8,5 tys. osób.