Gmina Pelplin z dofinansowaniem z programu „Maluch+” edycja 2018

Dodano przez Redaktor, 2 lutego 2018 w Ogólne, Ogłoszenia, Urząd
0

Dzięki tegorocznej edycji „Maluch+”, na terenie Gminy Pelplin utworzonych zostanie 25 nowych miejsc dla maluchów, a dofinansowanych będzie 45 miejsc w już istniejących żłobkach.

Edycja „Maluch+” 2018 składała się z czterech modułów. Gmina Pelplin złożyła wniosek w ramach modułu 1b przeznaczonego na zadania realizowane na terenie gmin, gdzie na dzień składania oferty konkursowej funkcjonowały żłobki lub kluby dziecięce, dotyczącego utworzenia nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 oraz w ramach modułu 2, z którego środki zostaną przeznaczone na zapewnienie funkcjonowania miejsc opieki tworzonych przez gminy z udziałem środków z poprzednich edycji programu.

Zgodnie z podziałem dofinansowania na beneficjentów zamieszczonym na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Gminie Pelplin, w ramach modułu 2 zostało przyznane dofinansowanie na funkcjonowanie miejsc w żłobkach: Lolek, Kostek oraz Heniek w wysokości po 27 000 zł na każdy żłobek oraz dofinansowanie na utworzenie Żłobka Kazik w Rajkowach w wysokości 500 000 zł.

https://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/swiadczenia-rodzinne/art,9693,wyniki-konkursu-maluch-2018.html