GMINA PELPLIN – TU MIESZKAM, TU PŁACĘ PODATKI, TU INWESTUJĘ!

Dodano przez Redaktor, 16 marca 2017 w Ogólne, Ogłoszenia
0

Mieszkasz w Gminie Pelplin? Niezależnie od miejsca zameldowania, rozlicz się z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) za 2016 rok w Urzędzie Skarbowym w Tczewie i wskaż w zeznaniu podatkowym jako miejsce zamieszkania Gminę Pelplin. Dzięki tej prostej czynności blisko 38% Twojego podatku trafi do budżetu naszej Gminy, a uzyskane środki zostaną przeznaczone na jej rozwój. Już dziś zainwestuj swój podatek w miejsce, w którym żyjesz i zyskaj szansę na udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Szczegóły konkursu już wkrótce !

Przedstawiamy Tobie krok po kroku, jak poinformować urząd skarbowy o miejscu zamieszkania na terenie Gminy Pelplin.

Złóż zeznanie podatkowe nie później niż w terminie do 30 kwietnia 2017 r. Jeżeli rozliczasz się z podatku dochodowego na formularzu PIT-37:

1. w części A zeznania wskaż Urząd Skarbowy w Tczewie – 83-100 Tczew, ul. Gdańska 33
2. w części B zeznania wskaż adres zamieszkania na terenie Gminy Pelplin (na dzień 31 grudnia 2016 roku)

W przypadku, gdy z podatku dochodowego rozlicza Ciebie Twój płatnik (np. pracodawca), poinformuj go, że Twoim miejscem zamieszkania na dzień 31 grudnia minionego roku podatkowego była Gmina Pelplin. Nie musisz dokonywać formalności meldunkowych i zmieniać miejsca zameldowania. Właściwość miejscowa urzędu skarbowego ustalana jest na podstawie miejsca Twojego zamieszkania w ostatnim dniu roku podatkowego, za który składane jest zeznanie podatkowe. Nie masz również obowiązku zawiadamiać o zmianach naczelnika urzędu skarbowego, w którym rozliczałeś podatek w ubiegłym roku. Urzędy skarbowe wymienią między sobą informacje i samodzielnie zaktualizują Twoje dane.