Galaktyczne zawody niepełnosprawnych sportowców

Dodano przez Administrator, 17 czerwca 2013 w Ogólne, Sport, Wydarzenia
0

Zakończyły się VI Kociewskie Igrzyska Sportowe Osób Niepełnosprawnych Pelplin – Pomorze – Polska 2013. Impreza tradycyjnie zgromadziła ponad 400 sportowców i ich opiekunów, którzy zmagali się w 9 dyscyplinach sportowych.

Analizując wyniki z wszystkich edycji zawodów nasuwa się wniosek, że poziom zawodów bardzo się podnosi. Przykładem tego może być fakt, iż na zawodach w 2007 roku rekord w biegu na 400 m wynosił  1,38:15, a w tym samych biegu w tegorocznej edycji wyniósł 1,12:25. To znaczący postęp pokazujący również, że z roku na rok drużyny przyjeżdżają coraz lepiej przygotowane. Rywalizacja z przeciwnikami  z całego Pomorza , ale także  Polski, daje uczestnikom wiele satysfakcji.  Zawody tradycyjnie rozpoczęły się  krótką modlitwą , którą poprowadził Dyrektor Caritas Diecezji Pelplińskiej ks. Grzegorz Weis.

Niewątpliwą atrakcją zawodów  był mecz piłkarski Gwiazdy Sportu i Telewizji vs Caritas i Przyjaciele. I tu trzeba dodać, iż była to rywalizacja na wysokim poziomie. Należy pamiętać, że wszyscy grający artyści są piłkarzami Reprezentacji Artystów Polskich i regularnie trenowali pod bokiem byłych reprezentantów Polski ,tj. Tomasza Iwana,  Piotra Świerczewskiego, a także trenera Andrzeja Strejlaua.  Mecz jest traktowany przez obie drużyny bardzo poważnie.  W tym roku zwyciężyła drużyna Caritas i Przyjaciele 4:1. Stan rywalizacji po czterech meczach  jest 2:2. To już zapowiada ciekawy pojedynek w przyszłym roku. W drużynie Gwiazd zagrali m.in. Jarosław Jakimowicz, Przemysław Cypryański (w przeddzień KISON wrócił z Mistrzostw Świata Artystów w Moskwie) Tomasz Kalczyński, Robert Moskwa, Michał Chorosiński, Jacek Elvis Dymek.  Uroczystość  prezentacji drużyn uświetnił Jacek Elvis Dymek, śpiewając składankę utworów Elvisa Presleya. Uczestniczy Igrzysk zostali udekorowanie medalami przez Gwiazdy, co było dla wielu wspaniałym przeżyciem.  W drużynie Caritas i Przyjaciele o sile gry stanowili samorządowcy, z zastępcą  Burmistrza Pelplina, Tadeuszem Błędzkim na czele, Przewodniczącym Rady Miejskiej Mirosławem Chyłą i pełnomocnikiem d.s. sportu Tomaszem Czerwińskim. Obie drużyny wspierane były przez wolontariuszy Caritas Diecezji Pelplińskiej.