Finał XLV Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej Szkół Wiejskich

Dodano przez Redaktor, 7 listopada 2016 w Ogólne, Ogłoszenia, Sport, Szkoły, Wydarzenia
0
Dwa zwycięstwa, remis i jedna porażka to dorobek chłopców ze Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach podczas Finału XLV Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej Szkół Wiejskich. Turniej odbył się 4 listopada w Przechlewie a wystąpiło w nim dziewięć najlepszych drużyn naszego województwa wyłonionych podczas eliminacji gminnych, powiatowych oraz półfinałów. W pierwszej fazie zawodów szkoły podzielono na trzy grupy, w których rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Następnie zwycięscy poszczególnych grup utworzyli grupę finałową walczącą o miejsca 1-3, zespoły z drugich miejsc zagrały o lokaty 4-6 a te z trzecich pozycji toczyły boje o miejsca 7-9.
Walichnowianie trafili do grupy „A” z SP Sierakowice i SP Łubiana. W meczu otwarcia całej imprezy zmierzyli się najpierw z Sierakowicami. Emocjonujące spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. W drugim meczu tej grupy sierakowiczanie gładko pokonali Łubianę 5:2. Tak więc aby awansować do fazy medalowej nasi reprezentanci musieli ostatni swój pojedynek wygrać różnicą czterech bramek. I rozpoczęli dobrze. Już w pierwszej minucie po akcji Stanisława Rzeszotka do siatki rywali trafił Arkadiusz Kowalski. Jednak z każdą kolejną minutą w grę zespołu wkradała się coraz większa nerwowość, brak dokładności i w efekcie żadnej ze stworzonych kilku sytuacji bramkowych nie udało się już zamienić na gola. Fazę grupową wygrali zatem chłopcy z Sierakowic a nasza drużyna musiała zadowolić się grą o miejsca 4-6.
Tutaj przeciwnikami chłopców z Niziny Walichnowskiej byli uczniowie z Luzina i Sadlinek. Mecz z Luzinem bez historii – najsłabszy w naszym wykonaniu. Chłopcy rozpamiętywali jeszcze pojedynek z Łubianą i straconą szansę na medale. W efekcie zasłużona przegrana 0:3. Stawką spotkania z Sadlinkami była piąta lokata w klasyfikacji końcowej (we wcześniejszym meczu Sadlinki przegrały z Luzinem 0:1). Po dobrej i mądrej grze walichnowianie pokonali przeciwników 1:0. Decydująca bramka padła po dwójkowej akcji Stasia z Pawłem Małolepszym. Po wzorowo rozegranej kontrze „rozklepali” oni całą obronę, bramkarza i Stanisław umieścił futbolówkę w pustej bramce.
Tytuł mistrzowski trafił do gospodarzy imprezy – SP Przechlewo. Drugie miejsce zajęli uczniowie z SP w Lichnowach (pow. chojnicki) a trzecie chłopcy z SP w Sierakowicach.
Występ naszej reprezentacji w imprezie tej rangi należy uznać za duży sukces. Chłopcy zagrali na miarę swoich możliwości. Obiektywnie trzeba dodać, że czołowa czwórka była od nas trochę lepsza. Przeciwnicy prezentowali większe umiejętności techniczne i motoryczne.
Poniżej tabela końcowa turnieju.
1. SP Przechlewo
2. SP Lichnowy
3. SP Sierakowice
4. SP Luzino
5. SP Małe Walichnowy
6. SP Sadlinki
7. SP Czernin
8. SP Tuchomie
9. SP Łubiana
SP w Małych Walichnowach reprezentowali: Bartosz Obremski – Paweł Gębczyk, Paweł Małolepszy, Stanisław Rzeszotek, Arkadiusz Kowalski, Filip Sadłowski i Aleks Reda.
halowka-final-kapitan-bartosz-obremski-resizer-800