Ekologia na Dniach Pelplina

Dodano przez Redaktor, 5 czerwca 2017 w Ekologia, Ogólne
0

3 czerwca 2017 r. podczas tegorocznych Dni Pelplina na targowisku miejskim im. Bolesława Knasta mieszkańcy Miasta i Gminy Pelplin mieli możliwość odwiedzenia różnorakich stoisk w tym stoisko ekologiczno-edukacyjne przygotowane przez pracowników urzędu. Zamierzeniem organizatorek było min.  podniesienie świadomości ekologicznej społeczności lokalnej w zakresie odzysku i recyklingu śmieci, zmniejszenie ilości wytwarzania odpadów oraz dbałość o ich segregację, zrozumienie potrzeby zbiórek surowców wtórnych oraz poznanie korzyści płynących z prawidłowego postępowania z odpadami niebezpiecznymi.

Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci jak i osób dorosłych. Mieszkańcy mogli dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat segregacji śmieci, jak długo rozkładają się różnego rodzaju odpady oraz co można zrobić z odpadów. Mogli również wykazać się wiedzą dotyczącą gospodarki odpadami biorąc udział w różnych grach, quizach oraz zabawach. Za poprawną segregację oraz udzielenie prawidłowych odpowiedzi  uczestnicy zabawy otrzymywali drobne upominki.

Dzięki programowi Porządne Pomorze i Stowarzyszeniu Eko-Inicjatywa, Gmina Pelplin mogła edukować mieszkańców za pomocą otrzymanych tablic edukacyjnych, mat i innych materiałów dotyczących gospodarki odpadami. Dziękujemy również Bankowi Spółdzielczemu Skórcz o/Pelplin oraz Bankowi WBK o/Pelplin za przekazane gadżety.

Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach EKO.