Dodano przez Redaktor, 17 kwietnia 2018 w Ogólne, Ogłoszenia, Sport
0

„Dziewczęta z Niziny Walichnowskiej zostały brązowymi medalistkami Finału Wojewódzkiego XVIII edycji Turnieju Z Podwórka Na Stadion O Puchar Tymbarku w kategorii U12 (rocznik 2006 i mł.). Zawody rozegrane zostały w poniedziałek 16 kwietnia na obiektach Gdańskiego Ośrodka Sportu.
Wśród dziewcząt do rywalizacji przystąpiło 15 drużyn wyłonionych podczas finałów w poszczególnych powiatach a wśród chłopców zagrało 20 zespołów. Pierwszą fazą turnieju były eliminacje w czterech grupach. Podczas tych pojedynków nasza drużyna odniosła komplet trzech zwycięstw zapewniając sobie awans do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie. W meczu o awans do półfinału dziewczęta po zaciętym i emocjonującym spotkaniu pokonały 3:2 ekipę z Nowego Stawu. Niestety pojedynek o grę w wielkim finale imprezy nie ułożył się po naszej myśli i po wyrównanym boju ulegliśmy 1:2 reprezentantkom GOSRiT Luzino. Mecz o trzecią lokatę gdańskiego turnieju okazał się fajnym zwieńczeniem naszych występów. Po dobrej grze ograliśmy SP Czyczkowy 4:0 i mogliśmy stanąć na najniższym stopniu podium. Turniej zasłużenie wygrały dziewczęta z SP w Kaliszu i w nagrodę pojadą do Warszawy na Finał Krajowy.

Znakomitą dyspozycję strzelecką zaprezentowała tego dnia Wanesa Świdlińska, która w sześciu naszych pojedynkach pokonywała bramkarki rywalek aż 23 razy co dało jej tytuł najskuteczniejszej zawodniczki całej imprezy! Wanesa odebrała pamiątkową statuetkę i nagrody rzeczowe z rąk byłego reprezentanta Polski a obecnie prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Pana Radosława Michalskiego.

Dziewczęta przeżyły super piłkarską przygodę, zostawiły na boisku mnóstwo zdrowia i ambicji jak również zebrały kolejne cenne doświadczenia.

Cała ekipa pragnie podziękować KS Pogoń „Gościniec nad Wisłą” Tczew za pomoc i wsparcie podczas tegorocznej edycji oraz możliwość występów pod egidą tczewskiego klubu. Dodatkowe podziękowania składamy Dyrektorowi Pelplińskiego Centrum Sportu w Pelplinie za sfinansowanie naszego wyjazdu do Gdańska oraz Dyrekcjom Szkół w Małych Walichnowach i w Polskim Gronowie.