Dzień Seniora w mieście i gminie Pelplin

Dodano przez Redaktor, 24 października 2014 w Ogólne
0

Dzień Seniora to szczególne święto – święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni w naszych domach niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują dawne obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu.

W mieście i gminie Pelplin październik jest szczególnym miesiącem, w którym odbywają się spotkania seniorów. Pierwsze tego typu spotkanie, zorganizowane zostało w dniu 16 października 2014 r. w Rudnie przez tamtejsze rejonowe koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. W spotkaniu wzięło udział wielu mieszkańców sołectwa Rudno oraz gości, dla których była to doskonała okazja do spędzenia czasu w gronie znajomych przy muzyce, kawie i ciastku. Dofinansowanie na zorganizowanie spotkania organizacja pozyskała w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Gminy Pelplin.

W środę 22 października 2014 r. spotkali się seniorzy sołectwa Pomyje, którzy w miłej atmosferze mieli możliwość wspólnego spędzenia czasu oraz skorzystania z atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Tego samego dnia Dzień Seniora obchodzono także w Pelplinie. Uroczystość zorganizowało pelplińskie koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Także i tutaj spotkanie upłynęło w atmosferze wspomnień i refleksji. Nie zabrakło gratulacji, życzeń, a także zabawy tanecznej. Obchody Dnia Seniora dofinansowane zostały w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Gminy Pelplin w 2014 roku.

Natomiast w piątek 24 października Polski Komitet Pomocy Społecznej w Pelplinie zorganizował spotkanie dla osób starszych z terenu miasta i gminy Pelplin, na które również organizacja pozyskała dotację w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Gminy Pelplin w 2014 roku.

Wszystkim uczestnikom wspomnianych spotkań osobiście życzenia złożyli Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Andrzej Stanuch wraz ze swoim zastępcą Tadeuszem Błędzkim, życząc zebranym długich lat życia w dobrym zdrowiu, w gronie najbliższych, pogody ducha, satysfakcji oraz spełnienia wszystkich marzeń.