Dzień Kobiet w Pelplinie – w gronie gospodyń z kół wiejskich.

Dodano przez Redaktor, 8 marca 2018 w Ogólne, Ogłoszenia
0

W Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet zorganizowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Pelplin. W uroczystości wzięły udział członkinie kół oraz zaproszeni goście. Spotkanie miało charakter integracyjny.

Świętowanie rozpoczęło się od życzeń Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury Piotra Łagi, Sekretarza Gminy Bogdana Badzionga oraz Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Patryka Demskiego; wręczenia kwiatów oraz vochera na integrację w Grodzisku Owidz. Burmistrz w słowach skierowanych dla pań życzył im, aby ,,Swoje dobre serca i piękne uśmiechy niosły codziennie do ludzi …”.
Na scenie wystąpiły dzieci z grupy wokalnej Miejskiego Ośrodka Kultury: Nicole Piechota i Maja Kocur.
Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję smacznie zjeść czyli było coś dla ciała, ale też było coś dla ducha –  konkursy przygotowana przez Pana Wiesława Świtałę znakomicie integrowały przybyłych i pozwoliły na aktywne i miłe spędzenie wolnego czasu.

Zarówno goście, jak i Panie z Kół Gospodyń Wiejskich wyszli ze spotkania bardzo zadowoleni.
Dzień Kobiet to kolejna inicjatywa naszych pań. Nasze panie z KGW prężnie działają, biorą udział czynnie w wielu imprezach gminnych, a nawet powiatowych. Panie zrzeszone w kołach podkreślają, że taka działalność na wsi jest potrzebna, bo integruje społeczność, pozwala na realizację zainteresowań, aktywne spędzanie czasu , a także na pracę na rzecz drugiego człowieka.