Drzewa w otwartym krajobrazie- zaproszenie na szkolenie

Dodano przez Redaktor, 25 lutego 2015 w Ogólne
0

Drzewa przydrożne towarzyszą nam od wielu lat, celowo nasadzane przez naszych przodków. Przez ten czas stopniowo zmieniała się ich rola wobec człowieka, jednak niezmiennie stanowiły one i wciąż stanowią niezwykle cenny element przyrody i krajobrazu. Niestety jednocześnie te same przydrożne drzewa są postrzegane negatywnie jako zagrażające, stwarzające niebezpieczeństwo dla użytkowników dróg.

Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin oraz Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa serdecznie zapraszają na szkolenie, podczas którego w przystępny i interesujący sposób zostanie zaprezentowana wiedza niezbędna dla właściwego postrzegania zadrzewień przydrożnych.

Szkolenie odbędzie się dnia  26 lutego 2015 r. (czwartek)  w świetlicy Wiejskiej w  Bielawkach. Umożliwi ono zdobycie najnowszej wiedzy i umiejętności w zakresie podstawowej diagnostyki stanu zdrowotnego drzew, prawidłowej ich pielęgnacji, jak również oceny wartości przyrodniczej, kulturowej i historycznej alei przydrożnych.

Szkolenie odbędzie się w ramach ogólnopolskiego programu Drogi dla Natury realizowanego w Gminie Pelplin przez Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa (poprzez partnerstwo z Fundacją EkoRozwoju i innymi organizacjami społecznymi) we współpracy z zarządcami dróg i administracją samorządową. Realizacja programu odbywa się dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska oraz środków unijnych w ramach Programu Life.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w  szkoleniu  prosimy o  zapisy pod nr telefonu 606-726-025 lub za pomocą poczty elektronicznej: dorotacy@gmail.com

W załączeniu:

Program Szkolenia

Zaproszenie