Dni Pelplina coraz bliżej…

Dodano przez Redaktor, 3 czerwca 2016 w Dni Pelplina, Ogólne, Ogłoszenia
0

Mieszkańców gminy Pelplin oraz gości serdecznie zapraszamy na tegoroczne Dni Pelplina. W tym roku święto miasta obchodzić będziemy w dniach 3-5 czerwca 2016 roku. Jak  zwykle organizatorzy przygotowali na  te szczególne  dni wiele atrakcji.

W piątkowe przedpołudnie 3 czerwca o godz. 10:00 serdecznie zapraszamy na Basketmanię – Turniej koszykówki ulicznej który odbędzie się w ZKiW Nr 1 w Pelplinie. Wieczorem, od godziny 19:00 odbędzie się NOC BIBLIOTEK która potrwa aż do 1:00 w nocy w Bibliotece Miejskiej w Pelplinie.

W sobotę 4 czerwca o godz. 16:30 spod urzędu  miasta i  gminy, ulicą  Mickiewicza na targowisko miejskie im. Bolesława Knasta przejdzie  kolorowy korowód mieszkańców i gości, który poprowadzi  Pelplińska Orkiestra Dęta. W programie uroczystości, które tradycyjnie odbędą się na targowisku  miejskim znajdą  się  m.in. program  estradowy dla dzieci, koncerty wspaniałych wykonawców w tym Andree a następnie Mateusz Ziółko, Liber oraz Ola Nizio.

W niedzielę 5 czerwca odbędzie  się Bieg  Papieski z PGE Energią Odnawialną w Pelplinie, o godz. 9:00 – bieg główny, o godz. 10:40 bieg  dla dzieci. W Bazylice  Katedralnej w  Pelplinie  o  godz. 11:40 dzieci z gminnych przedszkoli zaprezentują program „Pięć minut dla Papieża Jana Pawła II”, o godz. 13:30 odprawiona zostanie Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców z udziałem Cappelli Gedanensis.

W Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie o godz. 14:00 odbędzie się Turniej w czerwoną Baśkę. O godz.17:00 na targowisku miejskim w Pelplinie odbędą się zabawy dla dzieci prowadzone przez animatorów oraz II Maraton Fitness z Kasią Górną.

Od godziny 19:30 zaczniemy jeden z pierwszych koncertów w tym dniu. Jako pierwsi zaprezentują się An Dreo& Karina. Jest  to włoski zespół (duet) coverowy znany z przebojów włoskiej pary Al Bano & Romina Power. To Laureaci Europejskiego Festiwalu Coverów.

Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie AFROMENTAL!!!  „Afromental to siedmiu pełnych energii i bardzo uzdolnionych facetów. Każdy z nich to wyrazista i nietuzinkowa postać. Zarówno prywatnie, jak i na scenie stanowią bardzo zgraną grupę. Grupę, jakiej jeszcze w Polsce nie było! Muzyka, którą tworzą to wypadkowa inspiracji wszystkich członków zespołu, stylistycznie to mieszanka głównie rocka, hip-hopu, rapcore’u.

Afromental to:  Łozo (Wojciech Łozowski – wokal), Tomson (Tomasz Lach – wokal), Śniady (Bartosz Śniadecki – instr. klawiszowe), Baron (Aleksander Milwiw-Baron – gitara), Lajan (Wojciech Witczak – bas), Torres (Tomasz Torres – perkusja), Dziamas (Grzegorz Dziamka – instr. perkusyjne). Obchody Dni Pelplina zakończy nabożeństwo czerwcowe, które odbędzie się na Górze Jana Pawła II – w miejscu gdzie 16 lat temu mszę św. odprawił Ojciec Święty św. Jan Paweł II.” (informacje z facebooka grupy Afromental)

13131280_1345791305437807_9201757811245893283_o