Dni Pelplina 2018!

Dodano przez Redaktor, 24 maja 2018 w Będzie się działo, Dni Pelplina, Ogólne, Ogłoszenia, Wydarzenia
0

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Pelplin oraz gości na tegoroczne Dni Pelplina.
W tym roku święto miasta obchodzić będziemy w dniach 8-10 czerwca 2018 roku. Jak zwykle organizatorzy przygotowali na te szczególne dni wiele atrakcji.

W piątkowe przedpołudnie 8 czerwca od godziny 9:00 serdecznie zapraszamy na 10 edycję Turnieju Basketmania, który odbędzie się w ZKiW Nr 1 w Pelplinie.
Od godziny 18:00 zaczniemy jeden z pierwszych koncertów w tym dniu.
Na scenie zaprezentują się takie zespoły jak: Kabaret Czwarta Fala, Gesek, Exaited oraz Weekend.

W sobotę 9 czerwca obchody zaczniemy na sportowo. Już od godziny 12:00 zaczniemy bieg papieski  dla dzieci i młodzieży. O godzinie 14:00 bieg główny dla dorosłych. Od godz. 16:00 spod urzędu miasta i gminy, ulicą Mickiewicza na targowisko miejskie im. Bolesława Knasta przejdzie kolorowy korowód mieszkańców i gości, który poprowadzi Pelplińska Orkiestra Dęta. W programie uroczystości, które tradycyjnie odbędą się na targowisku miejskim znajdą się m.in. dekoracja laureatów biegu papieskiego w kategorii dorosłych, wyniki konkursu „Tu mieszkam, tu płacę podatki, tu inwestuję” oraz wyniku konkursu na „Piękną Wieś”. Wystąpią również dzieci i młodzież ze szkół gminnych w programie patriotycznym oraz występy wokalne młodych talentów. Od godziny 18:30 zapraszamy na koncerty: Andrzeja Rybińskiego, Mateusza Mijała z zespołem & Liber oraz SARSY!

W niedzielę 10 czerwca w Bazylice Katedralnej w Pelplinie o godz. 11:30 dzieci z gminnych przedszkoli zaprezentują program „Pięć minut dla Papieża Jana Pawła II oraz o godzinie 16:00 Koncert Les Femmes oraz Zespół Kameralny pod kierunkiem Piotra Jamioła w Kościele Bożego Ciała w Pelplinie.

ZAPRASZAMY!

plakat dni pelplina 2018-1

 

 

Sponsor ENERGA - Dni Pelplina 2018

Partner wydarzenia PSE - Dni Pelplina 2018

Sponsorzy- Dni Pelplina 2018