Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci w Pelplinie 2016

Dodano przez Redaktor, 13 października 2016 w Będzie się działo, Ogólne, Ogłoszenia
0

Dnia 15 października 2016 roku w Katedrze Pelplińskiej, o godz. 10:00 Mszą świętą pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla, rozpocznie się Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci. Po mszy na uczestników kongresu będzie czekać wiele misyjnych atrakcji i wrażeń.

W Aula Magna odbędzie się spotkanie z gościem specjalnym o. Kazimierzem Szymczychą SVD – sekretarzem Komisji Episkopatu Polski ds. misji. Następnie w scence misyjnej pt.: „Ochrzczony znaczy posłany” zaprezentują się uczniowie Zespołu Szkół im. Męczenników Marszu śmierci Kl Stutthof w Garczegorzu, a całość uświetniać będzie Klerycki Zespół Muzyczny „CIS”, działający przy Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie.

Po misyjnych wrażeniach w Aula Magna przyjdzie czas na obiad. Po obiedzie w sali gimnastycznej przy Zespole Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie przy ul. Sambora 5a w Pelplinie rozpocznie się Festyn Misyjny. Z atrakcji które będą czekać na uczestników festynu należy wymienić: dmuchane zamki i zjeżdżalnie, stanowiska misyjne, gdzie zakupić będzie można misyjne pamiątki, świeżo wypiekane babeczki z misyjnym cytatem, misyjne rękodzieła wykonane przez małych misjonarzy naszej diecezji oraz gry i puzzle religijne.

Dla każdego z uczestników będzie czekać Kongresowa pamiątka, ciepły posiłek oraz wiele wrażeń w duchu misyjnym. Zachęcam, aby przypomnieć sobie Hymn PDMD oraz przyjechać w danym kolorze misyjnym. Kongresowe spotkanie zakończy się ok. godz. 16:00. Chęć wzięcia udziału należy zgłosić do 9 października 2016 roku. Wszelkie informacje będzie można uzyskać na stronie internetowej www.kolomisyjne.pl, profilu Facebook.com/kleryckie.kolo.misyjne, adresem e-mail kontakt@kolomisyjne.pl lub telefonicznie 785 475 818.