Delegacja z Newcastle West w Pelplinie

Dodano przez Redaktor, 21 września 2017 w Ogólne, Ogłoszenia, Współpraca
0

Na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Patryka Demskiego oraz Rady Miejskiej w Pelplinie w terminie 13-20.09.2017 w Pelplinie gościła delegacja z partnerskiego miasta Newcastle West w południowej Irlandii w hrabstwie Limerick. W skład pięcioosobowej zagranicznej delegacji wchodzili: Jerome Scanlan – Council Member and member of Limerick City and County Council, Michael Duane – Council member, Monika Krajnik Swieczkowska – Council Member, Nuala Quinn – Council Member oraz Maureen Finnegan – Council Member.

Nasi goście podczas 7 dniowej wizyty odwiedzili 3 szkoły z terenu naszej Gminy: Zespół Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie, Szkołę Podstawową nr 2 w Pelplinie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie, gdzie zapoznali się z polskim system edukacji, wzięli udział w zajęciach lekcyjnych oraz zobaczyli występy zespołów folklorystycznych. Ponadto delegacja miała okazje zapoznać się z funkcjonowaniem jednostek organizacyjnych Gminy Pelplin odwiedzając Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Pelplinie. W programie pobytu znalazło się także zwiedzanie lokalnych przedsiębiorstwo m.in. Wydawnictwa Bernardinum i Firmy Gumeko oraz zwiedzanie lokalnych atrakcji turystycznych takich jak: Dawne Opactwo Cysterskie czy też Muzeum Diecezjalne. Głównym punktem programu był udział delegacji w XVII Jarmarku Cysterskim, mającym miejsce w dniach 16-17 września 2017 r. w Pelplinie. Nasi gości z Irlandii oprócz udziału w poszczególnych pkt. programu imprezy, byli także obecni na ceremonii otwarcia Jarmarku podczas której zostali powitani przez Burmistrza Patryka Demskiego w Pelplinie oraz mieli okazję przemówić do zgromadzonych gości.

Przypominamy, iż Miasto i Gmina Pelplin współpracuje z Newcastle West od 2007 r. Tegoroczna wizyta miała na celu podtrzymanie dotychczasowych kontaktów i była okazją do ustalenia dalszych planów współpracy pomiędzy Pelplinem, a Newcastle West.