Gmina Grafling

herb Grafling [512x559]Grafling to gmina wiejska w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Dolna Bawaria, w regionie Donau-Wald, w powiecie Deggendorf. Obejmuje ona obszar o powierzchni ok. 46 km², które zamieszkuje ponad 2,5 tys. osób. Sąsiaduje z gminami: Gotteszell, Zach Berg, Bischofsmais, Bernried, Metten i Deggendorf. W skład gminy wchodzi 40 okręgów/dzielnic. Siedzibą gminy jest miejscowość Grafling
Strona www: www.grafling.de

Podstawa współpracy:
Uchwała Nr XIX/196/2000 Rady Miejskiej w Pelplinie w sprawie nawiązania współpracy pomiędzy Gminą Pelplin i Gminą Grafling w Bawarii z dnia 21.09.2000 r.
Umowa o partnerstwie z dnia 17 listopada 2000 r.

Zakres współpracy:
W dziedzinie kultury, sportu, oświaty, turystyki, gospodarki oraz bezpośrednich kontaktów młodzieży, stowarzyszeń i związków.

Przebieg współpracy:
Od 2000 r. cyklicznie organizowany był pobyt ok. 40 osobowej grupy młodzieży w partnerskich gminach. Z okazji obchodów jubileuszu 110 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Pelplinie gościli strażacy z zaprzyjaźnionych gmin niemieckich. W 2001 r. w ramach wymiany polska kadra nauczycielska wzięła udział w seminarium dla nauczycieli w Dolnej Bawarii. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Rozwój techniki, a proces kształcenia”. Ponadto na bieżąco prowadzona jest zwyczajowo przyjęta korespondencja okolicznościowa, która pielęgnuje wspólnie zdobyte doświadczenia oraz co najważniejsze podtrzymuje nawiązany wcześniej kontakt.

 
Powrót do góry