Cenne doświadczenia drużyny juniorów starszych

Dodano przez Redaktor, 12 stycznia 2015 w Ogólne, Sport
0

W miniony weekend odbył się turniej barażowy w kategorii juniora starszego. Nasza drużyna GAMA SKS UKS Jedynka Starogard Gdański stoczyła trzy pojedynki z drużynami: Poundout Politechnika Gdańska, Gdyński Klub Koszykówki Arka SA oraz MTS Basket Kwidzyn. W każdym z pojedynków górą byli przeciwnicy zespołu prowadzonego przez trenera Przemysława Bielińskiego. Najbardziej zaciętym pojedynkiem był niedzielny mecz przeciwko MTS Basket Kwidzyn, który zakończył się rezultatem 65:62 na korzyść zespołu MTS. Nie wyniki a doświadczenie były najważniejsze dla teamu z Pelplina. W składach drużyn z trójmiasta są zawodnicy z ekstraklasowych zespołów a także reprezentanci Polski. Nasz zespół, będąc najmłodszym z wszystkich ekip, z pewnością wyciągnie właściwe wnioski i wykorzysta je w juniorskich rozgrywkach, które zapowiadają się bardzo obiecująco patrząc na osiągane wyniki w rozgrywkach Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki.

Udanie rozpoczęli 2015 rok zawodnicy reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” Pelplin w kategorii żaków. Dwa, zupełnie różne pojedynki mogli obserwować kibice wspierający nasz zespół.

W środę 07.01.2015 przeciwnikiem pelplińskiej drużyny był zespół Młodych Lwów. Gospodarze od pierwszych minut spotkania narzucili przeciwnikowi swój styl gry. Szczelna i agresywna obrona wymuszała na przeciwnikach dużą ilość strat co skrzętnie wykorzystywali zawodnicy z Pelplina raz za razem zdobywając punkty z szybkiego ataku. Dobrze, na tle przeciwnika, wyglądała gra w ataku pozycyjnym. Piłka szybko dostarczana była na stronę ataku i często trafiała w ręce zawodnika, który był na czystej pozycji. Nawet w przypadku niecelnych rzutów, aktywność na atakowanej tablicy pozwalała na dobijanie piłek i zdobywanie „łatwych” punktów. Ostatecznie mecz zakończył się pewnym, 70-punktowym zwycięstwem teamu z Pelplina – 89:19. Najwięcej punktów dla zespołu UKS „Jedynka” Pelplin zdobyli: Szymon Kamrowski 26, Nikodem Nalecziński 24 oraz Wiktor Imienowski 18.

W sobotę przeciwnikiem zuchów z Pelplina byli koszykarze Basketu Kwidzyn. Punktualnie o godzinie 10.00 koszykarze wyszli na boisko by stoczyć jeden z najważniejszych meczy obecnego sezonu. Obie ekipy wyszły na parkiet z wiarą w swoje umiejętności i wolą zwycięstwa. Widoczne było to od pierwszych minut meczu, który rozpoczął się „punkt za punkt”. Pierwszą kwartę jednak ostatecznie wygrali zawodnicy Basketu 13:19. Druga kwarta była stopniowym powiększaniem przewagi przyjezdnych, którzy wyszli na najwyższe, 14-punktowe prowadzenie w meczu. Duża różnica punktowa na korzyść zespołu z Kwidzyna była rezultatem łatwych strat oraz wolnym powrotem do obrony. W drugiej połowie, po reprymendzie trenera, w zawodników z Pelplin wstąpił nowy duch. Na początku III kwarty sygnał do odwrócenia losów spotkania dał Aleksander Worzała, który zdobył 10 punktów z rzędu dynamicznie penetrując strefę podkoszową przeciwnika. Dzielnie wspierali go koledzy z drużyny zarówno w ataku jak i obronie: Bartosz Stosik, Łukasz Ciesielski oraz Konrad Jasiński. Celne podania Kacpra Szatkowskiego oraz zbiórki Nikodema Naleczińskiego okazały się być wodą na młyn dla chłopaków z Pelplina. Ostatnia kwarta była popisem obrony gospodarzy. Po kilku skutecznych blokach Wiktora Imienowskiego, który wyłączył z gry najlepszego gracza z Kwidzyna – Mateusza Patelczyka, przyjezdni zupełnie pogubili się w ataku. Pelplinianie natomiast skutecznie kosza za koszem odrabiali straty z pierwszej połowy. Na 38 sekund do końca meczu akcją 2+1 popisał się kapitan zespołu Szymon Kamrowski co pozwoliło na osiągnięcie 3-punktowej przewagi, której gospodarze nie oddali do końca meczu. Gloria victis, chwała pokonanym, kwidzynianie stawili naszym chłopakom trudne warunki, dostarczyli wielu emocji rodzicom, kibicom oraz trenerowi z Pelplina. Ostateczny wynik to 61:59 dla UKS Jedynka Pelplin. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobyli: Aleksander Worzała 18, Szymon Kamrowski 14 oraz Wiktor Imienowski 12.