Budowa Centrum Kulturalnego w Rudnie rozpoczęta

Dodano przez Administrator, 13 stycznia 2012 w Ogólne
0

Miło nam poinformować, że w dniu 10 stycznia 2012 r. Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Andrzej Stanuch podpisał umowę na wykonanie inwestycji pod nazwą „Budowa Centrum Kulturalnego dla wsi Rudno wraz z infrastrukturą”. Wykonawcą zadania jest firma „Seb – Inwest” Sebastian Paluchowski z Pelplina, która została wyłoniona w drodze przetargu nieograniczonego. W uroczystym podpisaniu umowy wzięli udział: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Tadeusz Błędzki, przedstawiciel wykonawcy Mariusz Paluchowski, sołtys wsi Rudno Wojciech Cabaj oraz przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudnie.

Zadanie będzie realizowane dzięki podpisanej w maju ubiegłego roku przez Burmistrza umowy o dofinansowanie projektu w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2007 – 2013 (tzw. „Leader”). Obiekt, którego budowa rozpocznie się w najbliższych dniach przy ul. Kościelnej w Rudnie , zostanie oddany do użytkowania do końca sierpnia 2012 r. Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi 61% wartości całej inwestycji. Warto wspomnieć, że swój wkład finansowy w realizację zadania zadeklarowała Ochotnicza Straż Pożarna w Rudnie.

W ramach projektu zostanie wybudowane jednokondygnacyjne, niepodpiwniczone Centrum Kulturalne. Do budynku zostanie wykonany m. in. podjazd dla niepełnosprawnych a także podłączone zostaną niezbędne przyłącza i instalacje (elektryczne, wodociągowe, kanalizacyjne, elektryczne, centralnego ogrzewania). Budynek zostanie wyposażony w meble pozwalające na rozpoczęcie działalności centrum i wypełnienie celu projektu. Będą to m. in. stoły z krzesłami, regały książkowe, sztalugi na obrazy, czy gra świetlicowa „Piłkarzyki”. Cały obiekt będzie ogrodzony a teren zagospodarowany zostanie zielenią.

Jest to kolejny po Budowie Centrum Kulturalnego we wsi Wielki Garc, Budowie skweru rekreacyjnego w Lignowach Szlacheckich kolejny projekt inwestycyjny współfinansowany ze środków PROW projekt realizowany na terenie Gminy Pelplin. Warto wspomnieć, że w najbliższym czasie rozpoczną się prace przy budowie kompleksu boisk o sztucznej nawierzchni przy Zespole Szkół w Rajkowach a także budowie skateparku w Rożentalu. Zakończenie tych inwestycji planowane jest jeszcze w tym roku.

(RTI)