Brązowy medal uczennic SP nr 2 w mistrzostwach województwa | www.pelplin.pl

Brązowy medal uczennic SP nr 2 w mistrzostwach województwa

Dodano przez Redaktor, 17 czerwca 2014 w Ogólne, Sport
0

W dniu 16 czerwca 2014 r. uczennice z SP nr 2 w Pelplinie  wywalczyły III miejsce w finale wojewódzkim XLII Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej dziewcząt, który odbył się na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdyni.

W finale uczestniczyło 5 najlepszych drużyn w województwie, które rywalizowały systemem ,,każdy z każdym”. Piłkarki z Pelplina  najpierw zwyciężyły drużynę z SP Tuchomie 4:1, a wszystkie gole strzeliła niezawodna Wiktoria Rąbała, potem pokonały reprezentację SP Nowy Staw 4:0 (Wiktoria Rąbała 3 bramki, Klaudia Jaśniewska 1). W kolejnym meczu przyszła pierwsza porażka z najlepszą drużyną finału SP Kostkowo 2:5 (kolejne 2 bramki Wiktoria Rąbała). Mecz ten był bardzo pechowy, gdyż sędzia spotkania nie uznał prawidłowo strzelonej przez Wiktorię bramki przy wyniku 0:0, a w drugiej połowie meczu kontuzji doznały dwie czołowe zawodniczki, Wiktoria Rąbała i Klaudia Jaśniewska. Osłabiona (szczególnie brakiem liderki Wiktorii) drużyna w ostatnim meczu nie sprostała reprezentacji SP Pszczółki przegrywając 1:5 (bramka Marcelina Szulc).

Warto przypomnieć, że jest to kolejny medal (po złotym w sztafetowych biegach przełajowych) zdobyty przez uczennice szkoły podstawowej nr 2 w Pelplinie  w finale wojewódzkim w roku szkolnym 2013/2014 r.

,,Brązowa” drużyna grała w składzie: Wiktoria Rąbała, Weronika Łobocka, Edyta Żuraw, Patrycja Floryn, Marcelina Szulc, Klaudia Drossel, Klaudia Jaśniewska, Magdalena Faculak i Patrycja Łabuńska.

Całej drużynie składamy gratulacje za wspaniały wynik a przede wszystkim za ogromne zaangażowanie i zdrowie ,,zostawione” na boisku.

ZS nr 2 w  Pelplinie podziękowania kierujemy dla Urzędu Miasta i Gminy Pelplin za zorganizowanie dojazdów na zawody i dla firmy PHU ,,Owsiak” za bezpieczny transport i poczęstunek po turnieju.