BIEG PAPIESKI Z PGE ENERGIĄ ODNAWIALNĄ

Dodano przez Redaktor, 13 czerwca 2018 w Dni Pelplina, Ogólne, Ogłoszenia, Sport
0

W sobotnie popołudnie 460 osób stawiło się na starcie biegów. 255 młodych zawodniczek i zawodników oraz 205 osób dorosłych w Biegu Głównym złożyło się na rekrod frekwencji ustanowiony podczas tegorocznej edycji Biegu Papieskiego w Pelplinie. Dzieci i młodzież rywalizowały w 10 kategoriach wiekowych na trasie zlokalizowanej na Osiedlu Mieszkaniowym przy ulicy Dworcowej natomiast dorośli pobiegli 10 kilometrów ulicami Pelplina. Po fantastycznej sportowej rywalizacji na podium stanęli:

BIEG GŁÓWNY

KLASYFIKACJA GENERALNA MĘŻCZYZN
1.Viaheslaw Antoniuk (Bydgoszcz)
2.Nduva Boniface Wambua (Machakos)
3.Dawid Garski (Bytów)
3.Bartosz Mazerski (Sztum)

KLASYFIKACJA GENERALNA KOBIET
1.Natalia Batrak (Vinnica)
2.Alicja Misiak (Susz)
3.Małgorzata Tuwalska (Gdańsk)

KATEGORIA WIEKOWA KOBIET DO 29 LAT
1.Natalia Ruchlewicz (Sztum)
2.Magdalena Labon (Kościelna Jania)
3.Kinga Żywiecka (Grudziądz)

KATEGORIA WIEKOWA KOBIET OD 30 DO 39 LAT
1.Elżbieta Tuwalska (Gdańsk)
2.Kamila Grzonka (Zblewo)
3.Adriana Skweres (Pelplin)

KATEGORIA WIEKOWA KOBIET OD 40 DO 49 LAT
1.Dorota Czechowska (Subkowy)
2.Joanna Kamińska Szulc (Nykoping)
3.Grażyna Dubiak (Ulkowy)

KATEGORIA WIEKOWA KOBIET POWYŻEJ 50 LAT
1.Barbara Kruszyńska (Tczew)
2.Dorota Tomczak (Gdańsk)
3.Grażyna Brac (Grudziądz)

KATEGORIA WIEKOWA MĘŻCZYZN DO 29 LAT
1.Alfredo Valle Seldas (Malbork)
2.Sebastian Szymański (Szprudowo)
3.Wojciech Pijanowski (Tczew)

KATEGORIA WIEKOWA MĘŻCZYZN OD 30 DO 39 LAT
1.Marcin Góralski (Gdynia)
2.Kamil Górski (Gniew)
3.Adam Depka (Tczew)

KATEGORIA WIEKOWA MĘŻCZYZN OD 40 DO 49 LAT
1.Wiesław Sosnowski (Gniszewo)
2.Robert Czerwiak (Starogard Gdański)
3.Sławomir Najda (Sztum)

KATEGORIA WIEKOWA MĘŻCZYZN OD 50 DO 59 LAT
1.Zenon Hartuna (Piece)
2.Bogdan Cebula (Sztum)
3.Marek Kurkowski (Starogard Gdański)

KATEGORIA WIEKOWA MĘŻCZYZN OD 60 DO 69 LAT
1.Edward Waśniewski (Pelplin)
2.Wiesław Rychert (Elbląg)
3.Kazimierz Miszke (Czersk)

KATEGORIA WIEKOWA MĘŻCZYZN POWYŻEJ 70 LAT
1.Zygfryd Liban (Tczew)
2.Jan Leśniewski (Elbląg)
3.Henryk Homa (Pelplin)

BIEGI TOWARZYSZĄCE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

ROCZNIK 2011 I MŁODSI – CHŁOPCY
1.Szymon Dubiel (Gniszewo)
2.Błażej Racki (Pelplin)
3.Jakub Kuc (Owidz)

ROCZNIK 2011 I MŁODSI – DZIEWCZĘTA
1.Ewa Dudek (Pruszcz Gdański)
2.Maja Bukowska (Pelplin)
3.Marta Szultka (Pogódki)

ROCZNIK 2009/2010 – CHŁOPCY
1.Filip Brzeziński (Gniew)
2.Aleksnader Sobczyk (Karpiny)
3.Michał Fasiczka (Rajkowy)

ROCZNIK 2009/2010 –DZIEWCZĘTA
1.Julia Lichnerowicz (Kulice)
2.Amelia Gołuńska (Klonówka)
3.Agata Wysocka (Lignowy Szlacheckie)

ROCZNIK 2007/2008 – CHŁOPCY
1.Piotr Lokś (Janowo)
2.Konrad Choiński (Stocki Młyn)
3.Nikodem Łada (Nowe Polaszki)

ROCZNIK 2007/2008 – DZIEWCZĘTA
1.Jagoda Choińska – Stocki Młyn
2.Julia Laskowska (Pelplin)
3.Zuzanna Sławińska (Pelplin)

Rocznik 2004/205/2006 – CHŁOPCY
1.Miłosz Kamrowski (Pelplin)
2.Dominik Nagórski (Pelplin)
3.Paweł Świtalla (Tymawa)

Rocznik 2004/205/2006 – DZIEWCZĘTA
1.Aleksandra Michna (Pelplin)
2.Sandra Wanczyk (Pelplin)
3.Iga Czapiewska (Rożental)

ROCZNIK 2002/2003 – CHŁOPCY
1.Leon Gajdus (Skórcz)
2.Marcel Czerwiński (Subkowy)
3.Adam Hinz (Gniew)

ROCZNIK 2002/2003 – DZIEWCZĘTA
1.Jadwiga Leszman (Pelplin)
2.Adrianna Pielecka (Pelplin)
3.Zuzanna Szramke (Lignowy Szlacheckie)

Organizatorzy składają ogromne podziękowania dla wszystkich sposnorów i partnerów Biegu Papieskiego !

SPONOR GŁÓWNY
PGE Energia Odnawialna S.A.

Partnerzy:
-NZOZ Pelmed
-Piekarnia Meler
-NATA
-PELKOM
-Fundacja Misja Medyczna
-Studio Fitness Fizjofitka

Organizatorzy:
-Pelplińskie Centrum Sportu w Pelplinie
-Klub Aktywnego Pelpliniaka

Galeria zdjećhttps://www.facebook.com/pg/pcspelplin/photos/?tab=album&album_id=1917386575219002