Bezpłatna cytologia i mammografia | www.pelplin.pl

Bezpłatna cytologia i mammografia

Dodano przez Redaktor, 21 grudnia 2015 w Ogólne
0

Informujemy o możliwości skorzystania z bezpłatnych badań realizowanych w ramach Populacyjnego Programu Wykrywania Raka Piersi  oraz Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. Programy finansowane są ze środków Ministerstwa Zdrowia.

Z bezpłatnego profilaktycznego badania ginekologicznego mogą skorzystać Panie w wieku od 25 do 59 lat. Badanie obejmuje wykonanie testu cytodiagnostycznego popularnie nazywanego „cytologią”. Udział w programie umożliwi uniknięcie zachorowania na raka szyjki macicy, a jeśli doszło już do jego rozwoju, zapewni szybkie i całkowite wyleczenie choroby. Bezpłatne badania są przeprowadzane raz na 3 lata.

Bezpłatnymi badaniami mammograficznymi objęte są Panie w wieku od 50 do 69 lat,
które nie miały wykonywanych badań w ciągu ostatnich 2 lat. Mammografia jest podstawowym badaniem radiologicznym gruczołu piersiowego. Pozwala na wczesne rozpoznawanie i wykrywanie guzków o średnicy około 0,5 cm i zmian tzw. bezobjawowych. Jest również pomocna przy ustalaniu rozpoznania u kobiet z objawami choroby, jeśli lekarz nie wyczuwa wyraźnego guzka.

Wykaz placówek, w jakich można wykonać badania można znaleźć na stronie internetowej www.zdrowiekobiety.org

Zachęcamy do skorzystania z badań.

KORZYSTAJĄC Z BADAŃ MASZ SZANSĘ NA DŁUŻSZE ŻYCIE!