Bezpieczeństwo dzieci na drodze…

Dodano przez Administrator, 19 kwietnia 2012 w Ogólne
0

W końcu nadeszła długo oczekiwana wiosna, z którą to porą roku związana jest większa aktywność dzieci na świeżym powietrzu. Nasi podopieczni coraz chętniej zamieniają fotel przed telewizorem czy komputerem na rower, hulajnogę, deskorolkę albo rolki. Częściej także spędzają wolny czas na placu zabaw.

Klasa I B integracyjna została objęta cyklem zajęć lekcyjnych poświęconych podstawowym zasadom ruchu drogowego, bezpiecznemu korzystaniu ze sprzętu sportowego, zachowaniu ostrożności wobec nieznajomych, a także kształtowaniu umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Podczas przeprowadzonych spotkań dzieci utrwalały dotychczasową wiedzę na temat zasad poruszania się po drodze, kierowania się sygnalizacją świetlną, przechodzenia przez jezdnię, a także stosowania obowiązkowych zabezpieczeń, takich jak kask i ochraniacze, podczas jazdy na rowerze czy rolkach.

 

Jednocześnie nasi uczniowie mieli okazję nabyć bardzo ważne i niezastąpione umiejętności z zakresu reagowania w sytuacji zagrożenia ludzkiego życia i skutecznego wzywania pomocy. Dzięki przeprowadzonym scenkom sytuacyjnym dzieci mogły przećwiczyć wybieranie numerów alarmowych wraz z podaniem niezbędnych w chwili wzywania pomocy informacji. Ponadto w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem pelplińskiej policji, który podczas pogadanki dla klas I-III szkoły podstawowej uświadamiał dzieciom potrzebę zachowania szczególnej ostrożności względem nieznajomych osób.

 

Tematyka zajęć, tak bardzo bliska codziennemu życiu, wzbudziła niezwykłe zainteresowanie i zaangażowanie wśród podopiecznych, co jest powodem do przeprowadzania warsztatów poświęconych dbaniu o szeroko rozumiane bezpieczeństwo zwłaszcza w grupie najmłodszych uczniów.

 

(ZKiWn1)