„Z ekologią na co dzień” podczas Dni Pelplina

Dodano przez Redaktor, 12 czerwca 2018 w Ekologia, Ogólne, Ogłoszenia
0

W sobotę dnia 09.06.2018 r. podczas tegorocznej imprezy plenerowej – Dni Pelplina 2018 r. zostało zorganizowane stoisko edukacyjno – ekologiczne. Stanowisko zostało przygotowane przez pracowników Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta i Gminy Pelplin we współpracy z wolontariuszami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie. Mieszkańcy Gminy Pelplin mogli odwiedzić nas na Targowisku Miejskim im. B. Knasta. Celem zorganizowania stoiska edukacyjno – ekologicznego było podniesienie świadomości mieszkańców na temat segregacji odpadów, ich wpływu na środowisko oraz wytwarzania energii odnawialnej.

Mieszkańcy mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji jak dbać o środowisko, w jaki sposób prawidłowo segregować odpady oraz w jaki sposób zmniejszyć ilość produkowanych odpadów. Uczestnicy poznali również korzyści wynikające z recyklingu. Wolontariusze Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych zaprezentowali szereg interesujących eksperymentów fizyczno – chemicznych na temat energii odnawialnej.

Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dzieci wraz z rodzicami mogły wziąć udział w rozmaitych grach i zabawach ekologicznych. Za prawidłowe wykonanie zadań na uczestników imprezy czekały liczne gadżety i nagrody.

Dzięki programowi „Porządne Pomorze” i współpracy ze Stowarzyszeniem „Eko – Inicjatywa”, Gmina Pelplin mogła edukować mieszkańców za pomocą otrzymanych tablic edukacyjnych i innych materiałów dotyczących gospodarowania odpadami.

Dziękujemy za wsparcie i współpracę Bankowi Spółdzielczemu Skórcz O/Pelplin oraz dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Do zobaczenia na kolejnych imprezach ekologicznych.