KOŁODZIEJ CUBE MTB PELPLIN ZA NAMI!

Dodano przez Redaktor, 11 kwietnia 2018 w Ogólne, Ogłoszenia, Sport, Wydarzenia
0

8 kwietnia odbyła się już trzecia edycja naszego Maratonu MTB. „Blisko 400 osób wzięło udział we wszystkich dzisiejszych wyścigach oraz w przejeździe rodzinnym. Start i meta wyścigu zlokalizowane zostały w miejscowości Rajkowy. Dzięki tej zmianie mieliśmy do zaoferowania trudniejszą ale i atrakcyjniejszą dla zawodników trasę. Piękna słoneczna pogoda i sportowe emocje towarzyszyły nam przez całą niedzielę”- powiedział Jarosław Kowalczyk dyrektor Pelplińskiego Centrum Sportu.

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły dzieci i młodzież szkolna podzielona na cztery kategorie wiekowe. Najmłodsi ścigali się wspierani dopingiem rodziców. Emocji nie brakowało, a startujący ambicją zarazić mogą starszych kolegów i koleżanki. Następnie odbył się wyścig rowerów hybrydowych oraz „przejazd rodzinny” w formie parady rowerowej ulicami miejscowości Rajkowy.

Finał to wyścig kolarzy na 2 dystansach lasami leśnictwa Bukowiec- MINI (20 km) oraz MAXI (40 km).

Wśród panów na dystansie MINI bezkonkurencyjny okazał się Jacek Rogowski z KSR Koscierzyna, który z czasem 46 minut o włos wyprzedził drugiego Sławomira Pitucha (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Trzeci był Tomasz Marzec (Aktywna Fabryka) z czasem 0:46:01 !

Wśród pań na dystansie MINI triumfowała Elżbieta Reca z klubu Baszta Bytów, która na mecie zameldowała się z czasem 0:57:40 wyprzedzając Bożenę Lorkowską (Belta Team Gdańsk) i Natalię Zacharek.

Na dystansie MAXI w kategorii mężczyzn najlepszy okazał się Norbert Lysiak z klubu N-BIKEACADAMY (1:32:42). Drugie miejsce zajął Jacek Torzewski (Amsports Bydgoszcz MTB Team), trzeci był Artur Smoliński (Sport Serwis Team)

Wśród pań na dystansie MAXi triumfowała Katarzyna Grochowska (GK STG) z czasem 1:56:21 wyprzedzając Katarzynę Kuczorską (Ta Ko Team) i Martę Kamińską (Nexus Team).

Wszystkie wyniki są dostępne pod tutaj: https://elektronicznezapisy.pl/event/2248/results.html

Galeria zdjęć dostępna na facebooku Pelplińskiego Centrum Sportu:

https://www.facebook.com/pg/pcspelplin/photos/?tab=album&album_id=1890873387870321

Partnerami i sponsorami Kołodziej Cube MTB Pelplin byli:
-Kołodziej, rowerowy.pl (sponsor główny)
-Cube (partner techniczny)
-Grupa GPEC
-PUS Kwidzyn
-PELKOM
-DTB Mrówka Tczew
-PELMED
-Lasy Państwowe
-DAK-BUD
-Zakład Remonotowo-Budowlany Krzysztof Cwajda
-NATA
-Sławomir Ossowski, Stowarzyszenie Dziedzictwo Historyczne Pomorza
-Radni z Sołectwa Rajkowy

Do zobaczenia na czwartym Maratonie !!!”