2 listopada – Dzień Zaduszny

Dodano przez Redaktor, 2 listopada 2018 w Ogólne, Ogłoszenia
0

Dzień po Święcie Wszystkich Świętych w Kościele katolickim obchodzimy Dzień Zaduszny. Ten dzień jest szczególnie poświęcony pamięci wszystkich zmarłych, którzy w czyśćcu oczekują na zbawienie. Odwiedzamy cmentarze, swą modlitwą otaczamy zmarłych członków rodziny i przyjaciół.

Modlitwa za zmarłych to stara tradycja chrześcijańska – wprowadzona w VII wieku przez Izydora z Sewilli. Od X wieku – 2 listopada to dzień nabożeństw i specjalnej modlitwy za zmarłych przebywających w czyśćcu. W Kościele katolickim – wierzymy, że pewnego dnia znajdą się w niebie. Żeby się tam znaleźli – potrzebna im nasza pomoc. Od 1 do 8 listopada możemy wymodlić duszom odpust zupełny. Warunki uzyskania odpustu to wyzbycie się przywiązania się do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św. nawiedzenie cmentarza i modlitwa.

Ksiądz Tadeusz Brzeziński Proboszcz Parafii Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie zaprasza na msze święte w dniu 2 listopada (piątek), Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
– O godz. 8.00 Mszę św. w Bazylice katedralnej będzie sprawował Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.
– O godz. 17.00 Msza św. w kościele Bożego Ciała.
– O godz. 18.00 procesja wokół kościółka z modlitwami za zmarłych i Msza św. wieczorna.