Dodano przez Redaktor, 5 stycznia 2016 w Kultura, Ogólne, Ogłoszenia, Sport, Wydarzenia
0

W dniach 2-3 stycznia 2016 r. na hali sportowej Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie rozegrano halowy turniej piłki nożnej MAXXIS CUP o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin. Organizatorem turnieju była Gmina Pelplin oraz KS Centrum Pelplin.  Do rozgrywek zgłosiło się 15 zespołów, które zostały podzielone na 3 grupy. Faza grupowa została rozegrana w sobotę, natomiast faza pucharowa w niedzielę. Awans do ćwierćfinałów uzyskały dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz dwie drużyny z miejsc trzecich z najlepszym bilansem punktów lub bramek. Z grupy A awans uzyskały drużyny Fuzja Gniew-Lignowy, Larum Finanse oraz TUKS Dach. W grupie B ta sztuka udała się ekipom Centrum Pelplin oraz  Amigos. Z grupy C awans uzyskały drużyny Vitis Ogrody Marzeń, Orlik Pelplin oraz Meler Art. Poniżej przedstawiam wyniki fazy pucharowej:

Ćwierćfinały: Fuzja Gniew-Lignowy 0:4 Meler Art, Amigos 5:3 TUKS Dach, Vitis Ogrody Marzeń 0:1 Centrum Pelplin, Larum Finanse 2:1 Orlik Pelplin

Półfinały: Meler Art  4:2 Amigos,  Centrum Pelplin 1:1 (k. 5:4) Larum Finanse

Mecz o 3 miejsce: Larum Finanse 7:3 Amigos

FINAŁ: MELER ART  1:1 (K. 5:6) CENTRUM PELPLIN

Centrum Pelplin zagrało w składzie: Kamil Majewski, Sebastian Litwiński, Łukasz Racki, Paweł Herstowski, Łukasz Seroka, Dawid Wróblewski, Dawid Smoliński, Dawid Zieliński, Tomasz Zaborowski.

Najlepszym bramkarzem turnieju został uznany Kamil Majewski z Centrum Pelplin, natomiast najlepszym zawodnikiem Daniel Czapiewski z Meler Art.

Organizatorzy dziękują wszystkim drużynom za udział w turnieju i już teraz zapraszają na letnią edycję turnieju, która odbędzie się na Orliku.