Zaproszenie na III Jarmark Bożonarodzeniowy | www.pelplin.pl

Zaproszenie na III Jarmark Bożonarodzeniowy

Dodano przez Redaktor, 11 grudnia 2015 w Będzie się działo, Kultura, Ogólne, Ogłoszenia, Wydarzenia
0

W dniach 19-20 grudnia odbędzie się III Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku będziemy gościć 19 wystawców. Na klientów czekać będą staropolskie wyroby, wędliny, chleb litewski, miody pitne, domowe pierogi, grzane wino i piwo, a ponadto ozdoby świąteczne, domki z piernika, rękodzieło , biżuteria, upominki.

W ogrzewanym namiocie gastronomicznym będzie możliwość spożywania posiłków od podmiotów gastronomicznych biorących udział w Jarmarku.

Ponadto w trakcie całego Jarmarku wybierać będziemy najlepsze stoisko, na które będzie można zagłosować wypełniając kupon. Każdy kupon co godzinę, weźmie udział w losowaniu choinki. Dla dzieci przygotowano dodatkową atrakcję w postaci magicznej chaty św. Mikołaja, w której spotkają się ze św. Mikołajem. Będzie możliwość zrobienia zdjęć, napisania listu lub rysunku do św. Mikołaja a w zamian wygrania słodkiego upominku dla rodziny. Paczki będą losowane również co godzinę. Oprócz zabaw na pl. Hallera, w sobotę w kamienicy na ul. Podmurnej będzie można skorzystać z warsztatów ozdób choinkowych przygotowanych przez Fabrykę Sztuk, a w niedzielę również w kamienicy na Podmurnej Fundacja Pokolenia – Klub Włącznik prowadzić będzie działania animacyjne.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w Jarmarku Bożonarodzeniowym!

Na potrzeby odwiedzających Jarmark udostępnione będą parkingi:
- pod Urzędem Miejskim pl. Piłsudskiego 1
- pod Urzędem Miejskim ul. 30 stycznia 1
- pod Domem Przedsiębiorcy w Tczewie ul. Obrońców Westerplatte 3
Prosimy o parkowanie w wyznaczonych miejscach z uwagi na ograniczenia w ruchu na terenie Starego Miasta. Zachęcamy jednakże do korzystania z komunikacji miejskiej lub spacerów.

Prosimy jednocześnie przedsiębiorców ze Starego Miasta o wydłużenie w tych dniach pracy swoich placówek handlowo-usługowych, a tym samym, włączenie się do wspólnego świętowania.

Harmonogram Jarmarku Bożonarodzeniowego:

19 grudnia 2015 r. – sobota
10:00 – Rozpoczęcie Jarmarku
10:00 – 15:00 – Fabryka Sztuk -warsztaty ozdób choinkowych w Kamienicy przy ul. Podmurnej 15
11:00 – 19:00 – Magiczna chata św. Mikołaja – Pl. Hallera
Św. Mikołaj, animatorzy – elfy , zdjęcia, pisanie listów, malowanie rysunków do św. Mikołaja – co godzinę losujemy 1 list lub rysunek, którego autor-dziecko otrzyma słodki upominek.
11:00 – Rozpoczęcie konkursu najlepsze stoisko.
W godzinach od 12 do 19 (co godzinę) będą losowane choinki spośród zgłoszeń na najlepsze stoisko na Jarmarku Bożonarodzeniowym.
16:30 – 17:30 – Kolędnicy na ulicach Starego Miasta
20:00 – Zakończenie

20 grudnia 2015 r. – niedziela
10:00 – Otwarcie stoisk
10:00 – 15:00 – Fundacja Pokolenia – Klub Włącznik – działania animacyjne w Kamienicy przy ul. Podmurnej 15
10:00 – 16:00 – Trwa konkurs na najlepsze stoisko, co godzinę losujemy 1 choinkę. Łącznie 6 choinek.
11:00 – 19:00 – Magiczna chata św. Mikołaja – Pl. Hallera
Św. Mikołaj, animatorzy – elfy , zdjęcia, pisanie listów lub rysunków do św. Mikołaja – co godzinę losujemy 1 list/rysunek, którego autor-dziecko otrzyma słodki upominek.
W godzinach od 11 do 15 (co godzinę) będą losowane choinki spośród zgłoszeń na najlepsze stoisko na Jarmarku Bożonarodzeniowym.
16:00 – Rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze stoisko Jarmarku
20:00 – Zakończenie

jarmark