17 sierpień 2016 – Koncert promujący młode talenty.

Dodano przez Redaktor, 18 sierpnia 2016 w NGO, Ogólne, Ogłoszenia
0

17 sierpnia o godzinie 19:00 odbył się koncert promujący młode talenty. To był wieczór pełen wrażeń.

W Ogrodach Biskupich zagrał dla nas Jakub Narloch który jest studentem I roku studiów magisterskich na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Pawła Rydla. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 9 lat w naszej Państwowej Szkole Muzycznej im. Janiny Garści w Tczewie filia w Pelplinie pod kierunkiem mgr Małgorzaty Pielak. Już od początku swojej edukacji muzycznej wyróżniał się nieprzeciętnym talentem muzycznym. Będąc w pierwszej klasie otrzymał III nagrodę w kategorii duety na XVII Spotkaniach Kameralnych w Starogardzie Gdańskim. W 2005 roku został laureatem II nagrody na Festiwalu Muzyki Słowiańskiej w Tczewie. Po wielkim sukcesie podjął decyzję o kontynuacji nauki w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, gdzie został przyjęty od razu do 7 klasy ucząc się gry na fortepianie dopiero czwarty rok. Kształcił się tam w latach 2006-2012 w klasie prof. Elżbiety Pasierowskiej – Kołodziej, a w roku 2011 także u prof. Bogdana Kułakowskiego. W latach 2008 – 2011 uczestniczył na warsztatach pianistycznych dla laureatów ogólnopolskich konkursów i wyróżniających się uczniów szkół muzycznych II stopnia klas fortepianu w Gdańsku prowadzonych przez prof. Waldemara Wojtala. Jakub prowadzi ożywioną działalność koncertową występując przede wszystkim w środowisku lokalnym. W latach 2010 oraz 2012 brał udział w cyklu koncertów, pt. „Muzyka Chopina na przedprożach gdańskich kamienic”. Niejednokrotnie występował także w Pelplinie. Koncerty w rodzimym mieście za każdym razem są dla niego wyjątkowym przeżyciem.

Zagrał dla nas również Zespół Instrumentów Dętych Blaszanych JANIA BAND – który powstał w 2004 roku z inicjatywy Lidera Klaudiusza Janii. Jego skład obejmuje w zależności od wykonywanego repertuaru takie instrumenty jak: 2 trąbki, Waltornia, Puzon i Tuba, lub 2 trąbki, Tenorhorn, Barytonhorn i Tuba. JANIA BAND w swoim dorobku ma wiele występów na krajowych scenach muzycznych. Był uczestnikiem wielu festiwali także o randze międzynarodowej. Muzycy współpracują z wieloma wokalistami i instrumentalistami. W swoim repertuarze posiadają zarówno muzykę dawną, jak i współczesną (klasyczną, jazzową i ogólnie pojętą muzykę rozrywkową). JANIA BAND specjalizuje się w wykonywaniu transkrypcji wielkich dzieł na instrumenty blaszane. Przez wiele środowisk jest uznanym zespołem w swoim gatunku wykonawczym.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Jakuba Narlocha, który pięknie zagrał dla nas na fortepianie oraz Zespołu Jania Band który swoją muzyką mimo deszczu porwał publiczność latynoskimi rytmami.

Podsumowując, należy jeszcze wspomnieć o tym iż koncert spotkał się z bardzo ciepłą reakcją ze strony przybyłych gości którzy niejednokrotnie nagradzali muzyków oklaskami.